Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів України ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) та запустив систему містобудування.

Читайте такожГончарук вважає, що корупцію в будівництві потрібно "системно мочити"

Відповідні рішення були прийняті на виїзному засіданні уряду, передає кореспондент УНІАН.

"Це (ДАБІ - УНІАН) корупційний кліщ", - прокоментував рішення уряду про ліквідацію інспекції прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він повідомив, що замість ДАБІ буде створено три державні служби: Державна сервісна служба містобудування, яка буде виконувати функції реєстру; Державне агентство техрегулювання (параметри, ДБН, єврокоди), а також Державна інспекція містобудування, яка буде виконувати функції контролю в будівництві.

Ці нові органи повноцінно запрацюють до кінця вересня 2020 року.

За словами Шмигаля, після сьогоднішнього рішення Кабміну потрібно внести зміни до законодавства та розробити систему з переведення роботи нових структур в електронний формат.

Прем'єр додав, що планується запустити електронний кабінет забудовника для об'єктів класу наслідків СС2 і СС3, крім того, розпочато розробку нового реєстру будівельної діяльності, який буде об'єктоорієнтованим.

Як повідомляв УНІАН, раніше президент Володимир Зеленський і прем'єр Шмигаль заявляли про необхідність ліквідувати ДАБІ.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram