этот материал доступен на русском

Тест-системи на коронавірус в Україні будуть російськими – депутатка

16:41, 26 лютого 2020
Країна
866 0
REUTERS

Народна депутатка з фракції "Голос" Олександра Устінова заявляє, що в Україні збираються використовувати тест-системи на коронавірус російського походження.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожТест-системи на коронавірус спершу буде направлено у три області - МОЗ

"Україна збирається тестувати українців на коронавірус неперевіреними тест-системами російського походження. Всі пропустили рішення РНБО по коронавірусу в Україні, в якому чорним по білому написано назву компанії, в якої збираються закуповувати тест-системи для українців начебто українського походження. От тільки в рішенні РНБО спеціально зроблені помилки в назві компанії та прізвищі керівника, щоб ніхто не зміг знайти, хто це і де це", - заявила Устінова.

Так, за її словами, в документах "Замість ДіАген - написали - ДіОген, а замість ЯрИш - ЯрОш".

"Це було зроблено, щоб ніхто не зміг знайти компанію, яка буде виробляти начебто вітчизняні тест-системи для діагностики коронавірусу! І зрозуміло чому, адже ця компанія має такий же стосунок до виробництва тест-систем, як я до космосу. Офіційне обличчя компанії - Олександр Коляда - лише ширма. Компанією "ДіАген" володіє компанія "Редвуд ЛТД", яка була створена кілька років тому. Вона зареєстрована на підставну особу, вірніше, "довірену" особу - колишнього директора юридичного департаменту російської компанії "Євросеть" Тетяни Звездогляд. Зареєстровано це все в спальному районі м. Києва", - написала Устінова.

Вона додала, що за її інформацією, "справжні бенефіціари з Російської Федерації вже з понеділка перебувають в Україні, недаремно ж колишнього соратника Азарова - Олексія Соловйова - призначили заступником секретаря РНБО, який зараз і займається цим питанням".

Крім того, зазначила Устінова, по лікарнях в регіонах "вже пішов лист від компанії про готовність продавати тест-системи по 6 тис. грн + реагенти російського походження "Реверта - L" і "РИБО-преп", виробництва компанії AmpliSens, РФ".

Читайте такожОтримано результати тестів на коронавірус евакуйованих з Китаю українців

"Але найгірше навіть не те, а що ці тест-системи взагалі не тестувалися на інфікованих пацієнтах, адже їх поки не виявлено, а закордонні партнери зразки для тестування поки не надали. Отже, нам з вами зараз під виглядом українського виробника намагаються втюхати нікому невідомі та не протестовані системи російського походження від компанії, яка ніколи таким не займалася і має російський слід. Втюхує нам це все - призначений новий заступник секретаря РНБО - Олексій Соловйов, якому колись Азаров особисто грамоти давав", - наголосила вона.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні під час брифінгу в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін заявив, що зараз тест-систем на коронавірус є достатньо. При цьому, за його словами, Всесвітня організація охорони здоров'я готова надати додаткову кількість тест-систем протягом 2-3 робочих днів.

"Ми також маємо надію, що найближчим часом ми зможемо підтвердити валідність наших національних виробників. І це буде також додаткова опція з використання тест-систем, які є. Також на світовому ринку вже починають з'являтися швидкі тести на новий коронавірус, і це також одна з опцій, яку, можливо, зможемо використовувати найближчим часом", - підсумував очільник ЦГЗ МОЗ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter