У Києві епідемія вітрянки?

10:25, 27 листопада 2007
Країна
8 0

Хворіють цілі сім`ї

У Києві на вітряну віспу хворіють дорослі і діти. Лікарі лікують її зеленкою і не зізнаються, скільки хворих у місті.

В одному під`їзді багатоповерхівки на Виноградарі чотири сім`ї захворіли вітряною віспою. Серед хворих є і дорослі люди – ті, хто не хворів на вітрянку в дитинстві, інформує Газета по-киевски.

У дитячій поліклініці Подільського району ситуацію із захворюваності цією інфекцією коментувати відмовилися, зіславшись на те, що в цьому немає сенсу – «вітряна віспа йде на спад». Значить, недавно вона йшла на підйом, але киянам про це так ніхто і не сказав? Валентина Винокур із відділу лікарняних паперів цієї ж поліклініки в досить жорсткій формі порадила не нагнітати паніку.

І лише в Дарницькій районній СЕС зізналися, що в Києві дійсно реєструється підвищена захворюваність цією інфекцією. «Минулого тижня тільки офіційно зареєстрованих «свіжих» випадків по району було близько 50, і нові ще реєструються, – розповіла епідеміолог Олена Фенюк. – Хворіють цілі сім`ї, така картина зберігається в цілому по місту. Захворюваність дещо вища в порівнянні з минулим роком, але говорити про епідемію не варто».

Начальник відділу епідеміологічного і інфекційного контролю міста Надія Давиденко порекомендувала зробити офіційний письмовий запит у міськздрав. При цьому вона адресувала питання головному дитячому інфекціоністові міста Альбіні Анісімовій, яка, у свою чергу, також не захотіла давати ніяких коментарів, назвавши нинішню захворюваність «звичайною і характерною для осіннього сезону». Конкретних цифр ніхто з них так і не назвав.

Запитується, як тут не запанікувати, якщо лікарі не признаються – скільки ж насправді хворих? Може, дійсно нічого страшного, але навіщо тоді відмовчуватися? Невже це державна таємниця і кияни не мають права знати, які інфекції розгулюють у місті? І ще цікавий момент: про грип наші медики говорять куди більш охоче і закликають щепитися – вакцини-то є в наявності. Можливо, про вітрянку мовчать, тому що щепитися нічим?

За словами завідуючою дитячою поліклінікою Подільського району Надії Белічук, вітряна віспа – захворювання високозаразливе і захиститися від нього ніяк не можна. «Специфічного лікування вітряної віспи немає. В світі існує вакцина від вітряної віспи, але в Києві нею не користуються. При неважких формах всі висипання обробляються діамантовою зеленкою або фукорцином. При важких формах призначаються антибактеріальні препарати, група інтерферонів, вітаміни, антигістамінні препарати».

Главред

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter