Короткочасне зниження трапляється з кожним / фото pixabay.com

Лібідо змінюється в добовому й місячному циклі, оскільки безпосередньо пов’язане з гормональним балансом. Короткочасне зниження трапляється з кожним. Однак на проблеми зі статевим потягом протягом тривалого часу варто звернути увагу, особливо якщо цей стан не пов’язаний із прийомом ліків. Які чинники спричиняють зниження лібідо, як повернути бажання та чи можуть допомогти девайси на EVA.UA, читайте в статті.

Із чим пов’язане зниження лібідо

Короткочасна відсутність сексуального потягу не є розладом і може бути пов’язана з багатьма чинниками, як-от: застуда, стрес, погане самопочуття або емоційний стан. Як правило, такий стан минає сам собою. Якщо знижене лібідо зберігається протягом тривалого часу, слід шукати причину.

Найчастіше за зниження лібідо відповідають такі чинники.

Відео дня
  • Гормональні порушення. Проблеми зі статевими гормонами, нейротрансмітерами, гормонами щитоподібної залози можуть спричинити сексуальну дисфункцію. Іноді гормональний дисбаланс у жінок — це наслідок неправильно підібраної гормональної контрацепції.
  • Ліки. Деякі ліки можуть придушити бажання та сексуальну активність. Наприклад, препарати для зменшення кров’яного тиску, психотропні препарати, антидепресанти. Слід проконсультуватися з лікарем. Можливо, вдасться підібрати інші ліки, які не вплинуть на якість статевого життя.
  • Стимулятори. Зловживання алкоголем і тютюном негативно впливає на сексуальну активність і може спричинити зниження лібідо аж до еректильної дисфункції.
  • Стрес, утома та проблеми в стосунках. Емоційні чинники, зокрема стрес на роботі й удома, незадоволеність стосунками, події, що психологічно травмують, можуть впливати на статевий потяг. Ба більше, стрес — одна з поширених причин еректильної дисфункції.
  • Захворювання. Тривале зниження лібідо може бути спричинене хронічними захворюваннями, зокрема: діабетом, анемією, ожирінням, порушенням кровообігу, гіпертонією.
  • Погане харчування, дефіцит вітамінів і мінералів. Багато жирної їжі, нестача рослинних продуктів, багатих корисними речовинами, провокує млявість і зниження сексуального бажання.
  • Нестача або надлишок фізичних вправ. Малорухливий спосіб життя сприяє розвитку багатьох захворювань, особливо серцево-судинної системи, і може спричиняти проблеми з ерекцією. Рухи роблять нас здоровими, бадьорими та сексуально активними. Однак будьте обережні, надмірне навантаження теж користі не несе.
фото pixabay.com

Як поліпшити лібідо? Перевірені методи

Якщо зниження сексуального потягу не пов’язане з гормональними змінами, захворюваннями або прийманням препаратів, можна спробувати відновити лібідо самостійно.

Подбайте про своє харчування та займайтеся спортом. Це два ключові чинники для нормалізації статевого життя. На лібідо сприятливо впливають магній, цинк, селен, марганець, вітамін E, вітаміни групи B, аргінін, лінолева кислота. Усе це ви знайдете в овочах, фруктах і горіхах. Будуть корисні такі спеції, як базилік, імбир, кориця, ваніль, куркума, гострий перець.

За можливості зменште стресові чинники та намагайтеся вдосталь відпочивати. За наявності партнера обов’язково обговоріть проблему з ним. Рутина та нудьга в спальні ще ніколи не сприяли збудженню. Можливо, експерименти з новою еротичною білизною, рольовими іграми, секс-іграшками або зміна довкілля швидко повернуть сексуальне бажання.