ФСС компенсує лікарям втрачений заробіток \ / фото УНІАН

У разі наявності потенційного ризику інфікування після контакту з хворим на коронавірусну хворобу, медичні працівники проходять самоізоляцію під меднаглядом.

Заробіток, який вони втрачають за час ізоляції від COVID-19, у повному обсязі їм компенсує Фонд соціального страхування (ФСС).

Як зазначається у повідомленні на сайті Фонду, з початку пандемії Фонд прийняв на оплату листки непрацездатності, видані медичним працівникам для проходження самоізоляції, на загальну суму понад 27 млн грн. Самоізоляцію за кошти ФСС пройшли 15,3 тис. медиків.

Читайте такожПоказник ефективності медреабілітації за кошти Фонду соцстрахування сягнув 81%

Найбільше медичних працівників, які з початку пандемії пройшли оплачувану за кошти Фонду соцстрахування самоізоляцію під меднаглядом, у Житомирській області – 1 680 осіб, місті Києві – 975 осіб, Одеській області – 942 особи, Чернігівській області – 910 осіб, Сумській області – 781 особа, Львівській області – 775 осіб і Донецькій області – 771 особа.

У Фонді нагадали, що компенсують втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток для працівників всіх професій у розмірі 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу. "А для медичних працівників – у розмірі 100%. Дата фінансування допомоги від Фонду залежить від дати подання роботодавцем відповідної заяви-розрахунку", - зазначили у ФСС.

Вас також можуть зацікавити новини