Глава РПЦ закликає «не зазіхати» на пам'ять про війну «шкідливими вигадками»

14:28, 08 травня 2011
0 0

Кирил промовляв на Меморіалі Слави

Харків. 8 травня. УНІАН. Предстоятель Російської православної церкви, Патріарх Московський і Всія Русі КИРИЛ закликав не «зазіхати» на пам`ять про Велику Вітчизняну війну «шкідливими вигадками».

Як передає кореспондент УНІАН, Патріарх Кирил промовляв до харків’ян після урочистої церемонії покладання вінків до Меморіалу Слави в Лісопарку.

«Блаженний той, хто душу свою віддав за ближніх своїх. На цьому й ґрунтується шанування подвигу тих, хто помер, захищаючи Вітчизну свою. Нехай же пам`ять йде з роду в рід, нехай ніхто і ніколи не наважиться зазіхати на цю пам`ять шкідливими вигадками, убогими, карикатурними, образливими нападками», - сказав Патріарх КИРИЛ.

«Біля Меморіалів, присвячених загиблим у Великій Вітчизняній війні, - сказав глава РПЦ, - особливо гостро розумієш, наскільки глибока рана, нанесена війною, на тілі всього нашого народу. Наскільки глибока рана в пам`яті українців, росіян, білорусів, всіх тих, хто разом бився, захищаючи у той час єдину Вітчизну, хто разом бився з самим страшним і небезпечним ворогом, що мав намір силою змінити світ за своїм зразком».

Патріарх КИРИЛО привітав з Днем Перемоги присутніх ветеранів.

«Ви пам`ятаєте той час не з книжок, не з розповідей, ви його пережили, ви залишилися жити. Вам Господь дає довголіття, незважаючи на те, що життєвий шлях ваш був важким. І сама головна ваша місія, ваше головне завдання - це свідчити про подвиг народу, про подвиг вічний. І в повазі до цього подвигу виховувати нові покоління людей. Нехай Господь вас зберігає на багато благих років. Нехай Господь охороняє Русь святу, Росію, Білорусь, Молдову, інші країни, весь світ нехай Господь береже від страшних воєн, міжусобних бійок, від людських страждань. Многая вам всім і благая літа!», - сказав Патріарх КИРИЛ, промовляючи на Меморіалі Слави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter