Листопад - не дуже завантажений місяць для дачників. Більшість культур уже посіяно, хоча ще можна посадити саджанці плодових дерев. Головною турботою городників стає підготовка ділянки до зимівлі. Грамотно розпланована робота гарантує успішну перезимівлю і багатий урожай рослин.
Посівний календар незамінний для будь-якого власника ділянки. Він назве врожайні дні та попередить про неродючі дати на основі фази Місяця і знака Зодіаку, в якому він перебуває.
Посівний календар на листопад 2024 року - родючі та невдалі дні
У місячному посівному календарі неврожайними вважаються дати, коли наш супутник входить у знаки Овна, Лева, Стрільця і Діви, а також усі дні молодика і повного місяця. Вдалими для посіву визнано дні, коли Місяць входить у знаки Риби, Рака, Водолія, Козерога, Тельця.
Найсприятливішими днями для посівів днями листопада будуть 4-7, 11-14, 19, 25, 28 число.
Неврожайні дні для посадок - це 1-3, 8, 15-18, 22-23, 27, 30 число.
Також на життєдіяльність рослин впливають місячні фази. Місяць, що зростає, триває з 2 по 14 число - цей період підходить для посадки і пересадки. Саджанці легко приживаються, а рани на коренях швидко загояться.
Місяць, що спадає, буде з 17 по 30 листопада. У цей проміжок можна обрізати рослини, заготовлювати живці, знімати кору - загалом, працювати з наземною частиною.
Що і коли садити в листопаді
Наприкінці осені ще можна посіяти озимі овочі та злакові, посадити багаторічні квіти та саджанці дерев, зелень. А в теплиці можна вирощувати що завгодно. Список того, що садити в листопаді на городі та клумбі, досить великий
Посівний календар на листопад рекомендує такі дати для посіву різних культур:
- озимі культури - 3-10, 12, 14, 19-21 листопада;
- зелень, прянощі, салати - 2-14, 19, 22 листопада;
- саджанці дерев і чагарників - 5-7, 11-14, 24-25 листопада;
- квіти - 4-7, 10-11,14, 19-25 листопада;
- тепличні овочі - 18-25, 28-29 листопада.
Ці дати найсприятливіші для посіву і пересадки зазначених культур.
Що робити на городі в листопаді
Головна справа на дачі в листопаді - укриття рослин на зиму. Молоді дерева і багаторічні квіти потрібно захистити від морозів. Рослини можна укутати плівкою або замульчувати ялиновими гілками. Також не забудьте посипати мульчею грядки з озимими посівами.
У листопаді добігає кінця збір врожаю. До середини місяця всі плоди зірвані, і їх пора перекласти в чисте прохолодне місце. Якщо збираєтеся наступного року висаджувати домашнє насіння або цибулини, то забезпечте правильні умови зберігання посівного матеріалу.
У саду варто побілити дерева й обприскати їх від шкідників. Зробіть санітарну обрізку хворих і зайвих гілок. Зберіть живці для щеплення. Після закінчення листопаду можна посадити саджанці ягідних чагарників і дерев.
Наприкінці місяця, коли вже випаде сніг, проведіть снігозатримання на городі.