Чого боїться попелиця на кімнатних рослинах / depositphotos.com

Перший Всесвітній день боротьби зі шкідниками було відзначено в 2017 році. Ця дата була встановлена в Пекіні з ініціативи Китайської асоціації з контролю за шкідниками для того, щоб відзначити важливість боротьби з комахами і гризунами, які не тільки завдають величезної шкоди рослинам, але і є переносниками цілого ряду небезпечних для людини хвороб.

У цьому матеріалі ми розповімо, як позбутися попелиці на кімнатних рослинах - хоча цей шкідник і не поширює смертоносні для людини віруси, рослинам він завдає значної шкоди. При масовому ураженні і за сприятливих умов квіти можуть дуже швидко загинути від вірусних захворювань, які переносить попелиця.

Як позбутися попелиці за допомогою гірчиці - простий рецепт

Для обробки уражених попелицями рослин потрібно приготувати розчин з таких компонентів:

Відео дня
  • Порошок гірчиці - 100 г
  • Сода - 3 ст. л.
  • Мило господарське, дігтярне - 2 ст. л.

Порошок гірчиці потрібно розчинити в 1 літрі теплої води, не окропу, і настояти протягом 2 днів. Далі слід процідити настій через дрібнесеньке сито або марлю, додати мило і соду, перемішати і обробити уражені попелицями квіти.

Як позбутися попелиці раз і назавжди - радять квітникарі

Ще одним перевіреним методом побороти тлю на кімнатних рослинах є обробка тютюном. На думку досвідчених квітникарів, найкращого ефекту можна домогтися, якщо змішати тютюн і махорку в рівних частинах. Нікотин і смоли містяться в махорці в більшій концентрації, ніж в звичайному тютюні, тому настій діє сильніше.

Для приготування розчину 50 г тютюну і махорки заливають теплою водою і настоюють 2 дні. У проціджений настій додають ще 1 л води. Їм можна як обприскувати рослини, так і поливати землю.

Попелиць, які ще не прикріпилися до рослини, можна змити холодною водою. Відома ще одна порада з приводу того, чого боїться попелиця на кімнатних рослинах - уражені частини квітів посипають кістковим борошном.

У разі, якщо нічого не допомагає, доведеться використовувати промислові інсектициди. Найефективніше працюють засоби, до складу яких входить калійне мило, а також такі речовини, як Piperonyl butoxid + Рirethrine.

У теплицях добре себе зарекомендував такий нешкідливий для корисних мікроорганізмів засіб, як Pirimor - це димова шашка для боротьби з попелицями в закритих приміщеннях. Використовувати ці засоби потрібно, строго дотримуючись інструкції виробника і заходів безпеки.