этот материал доступен на русском

Рабінович довиступався: Разумков пригрозив вимикати мікрофон нардепам, які ігнорують українську

12:45, 14 серпня 2019
Політика
2943 0
Дмитро Разумков вважає, що депутати порушують Регламент, коли відмовляються говорити українською / Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив лідер партії "Слуга народу", який головує на засіданні Підготовчої депутатської групи, Дмитро Разумков.

Так, на засіданні Підготовчої депутатської групи вчергове взяв слово народний депутат Вадим Рабінович і знову почав говорити російською, пояснивши це тим, що його виборці переважно російськомовні.

Читайте такожЙшов шостий рік війни: "Опоблок" назвав свої цілі на вибори - відновлення відносин із РФ, автономія Донбасу і скасування закону про мову

Також він почав кричати, що закон про регламент, який зобов’язує депутатів говорити українською, стосується Верховної Ради, а члени робочої групи ще не приймали присяги народного депутата.

Рабіновичу нагадали, що він є діючим депутатом Верховної Ради восьмого скликання, і тому зобов’язаний говорити українською. "Вадиме Зіновієвичу, Ви — діючий народний депутат. Це мені поки що можна використовувати різну мову, а Вам потрібно дотримуватись регламенту", – сказав Разумков.

Після цього Рабінович почав вимагати перекладача.

Потім слово взяла народний депутат Ірина Геращенко, яка також нагадала Рабіновичу, що він є діючим народним депутатом і дорікнула йому, що посли іноземних держав вивчають українську за декілька років, а Рабінович не спромігся цього зробити за все своє життя. "За 50 років можна було вивчити українську мову", – наголосила Геращенко.

Також вона додала, що партія "Європейська солідарність" вимагає вимикати мікрофон за порушення регламенту.

У свою чергу Разумков заявив: "Я звертаюся до всіх майбутніх і діючих народних депутатів: не порушувати Регламент і бути конструктивними у подальшій нашій роботі. Якщо ми і надалі будемо порушувати Регламент, я вимушений буду звертатися до Апарату та просити вимикати мікрофон".

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 14 серпня, на засіданні Підготовчої депутатської групи Рабінович взяв слово і почав говорити російською мовою. На це відреагувала Геращенко. "Я хочу нагадати шановному колезі пану Рабіновичу, що у нас вступив в дію закон про мову, і ми просимо Вас виступати українською мовою під час роботи нашої погоджувальної групи", – сказала вона.

На що Рабінович заявив: "Я хочу ответить представителю "Блока Порошенко": в законах этого не сказано".

У свою чергу Разумков зауважив, що Геращенко має рацію, оскільки виступи народних депутатів державною мовою передбачені законом про регламент Верховної Ради.

Після цього Рабінович почав вимагати, щоб йому повідомили, яким саме положенням регламенту передбачено обов’язок депутатів виступати українською мовою. Разумков йому відповів, що йдеться про ст. 2 пункт 3 регламенту ВР. Попри це Рабінович продовжив говорити російською.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter