Депутати Київради не втрачають нагоди попіаритися на Великдень за рахунок пасок, зазначають у русі "Чесно" / фото УНІАН

З-поміж різних депутатських запитів на бюджетні кошти можна виокремити чималу кількість про закупівлю пасхальних кексів до Великодня.

Депутати Київради не втрачають нагоди попіаритися на свята з допомогою смаколиків, пише на своєму сайті рух "Чесно".

Читайте такожГречка та олія: музей підкупу виборців презентували напередодні парламентських виборів (відео)

Та цьогоріч Великдень, який православні християни святкуватимуть 19 квітня, припадає на період карантину. Тепер політики замислилися, як же їм роздавати паски. Традиційних депутатських фото з виборцями та пасками цього великоднього сезону може й не бути.

"Проте бюджетна комісія Київради протягом 5 хвилин погодила 17 проектів розпоряджень про виділення коштів на здійснення депутатської діяльності на суму понад 7,8 млн грн. З них майже 400 тис. – на великодні кекси. Київрада засідатиме у четвер, 26 березня і депутати ще мають можливість заблокувати це рішення", - йдеться у повідомленні.

Гроші, які депутати просять з бюджету міста для надання матеріальної допомоги киянам, на комунальні потреби столичних будинків та освітніх закладів, а також на різні смаколики до свят. Розпорядниками коштів є громадські організації, котрі обслуговують депутатські приймальні.

Так, у русі "Чесно" розповіли, що депутат від БПП "Солідарність" Вікторія Муха на великодні пасочки просить з міського бюджету майже 105 тис. грн. 

У коментарі "Чесно" Муха запевнила, що не має наміру брендувати паски своїм іменем або назвою політичної сили: "Це замовлялося до ситуації з карантином. Тому на сьогодні, коли все змінюється дуже швидко, ми ще будемо вивчати, чи буде змога поширити кекси серед малозабезпечених жителів, чи ні. Ви знаєте, є служби, які надають адресну допомогу малозабезпеченим категоріям і в умовах карантину...".

Депутат від БПП "Солідарність" Сергій Артеменко пригостить пасхальними кексами дві громадські організації на понад 57 тис. грн, продовжили у "Чесно". 

"Його колега з фракції, депутат від Виноградаря Вадим Сторожук замовив пасочок майже на 57 тис. грн. Він зауважив, що громадські організації, які звернулися до нього по великодні кекси, самі продумають логістику доставки", - йдеться у повідомленні.

Крім того, майже на 50 тис. грн замовив пасочок для організації ветеранів Оболонського району "батьківщинівець" Володимир Старовойт. 

"Коли Рух ЧЕСНО поцікавився в депутата, як він планує під час карантину роздавати паски та чи буде їх брендувати, Володимир Старовойт замислився й пообіцяв відповісти пізніше. За 5 хвилин перетелефонував його помічник і запевнив, що пасочки не матимуть партійного брендування, а під час їхнього розповсюдження карантин порушувати не будуть і жодних масових скупчень людей не допустять", - зазначають у "Чесно".

Також на аналогічну суму для Дніпровського району замовив пасочок депутат від БПП "Солідарність" Тарас Криворучко.

Рівно на 45 тис. грн для центру соцобслуговування в Шевченківському районі замовила пасок "батьківщинівка" Олена Антонова. Вона зазначила, що робила замовлення 2 місяці тому, коли про карантин ще нічого не було відомо.

"Зараз думаю про те, як їх роздавати. Тому що мій запит був ще 2 місяці тому. Ніхто не знав, що у країні та світі станеться така ситуація. Зараз ми думаємо, як це зробити. І, може, через терцентри зробимо індивідуальну доставку й кожному адресно завеземо", – прокоментувала депутат.

На уточнювальне запитання, чи буде на пасочках брендування політичної сили або її власне прізвище, Антонова не відповіла. "Я не коментую це. Побачите", – резюмувала вона. 

"Батьківщинівець" зі Святошина Денис Москаль, який був помічений у піарі на День Святого Миколая, цього разу замовив великодніх кексів на 22 тис. грн. 

"Навіть Вадим Васильчук, член "Київської команди", представники якої публічно засуджували бюджетну "гречку", замовив пасочки. Щоправда, на порівняно скромні 9 тис. грн", - додали у "Чесно". 

"Бюджетна "гречка" або "піар бюджетним коштом" – це піар політиків чи потенційних кандидатів на товарах і послугах тощо, оплачених за кошти з державного або місцевого бюджету, які вони позиціонують/маркують як свою заслугу, комунікують як свій здобуток і можуть замовчувати те, що це зроблено за бюджетні гроші. Також Рух ЧЕСНО виступає за ліквідацію депутатських фондів, котрі часто використовують як бюджетну “гречку”, особливо в тих випадках, коли депутати дають виборцям готівку як матеріальну допомогу", – наголошує координаторка руху "Чесно" Віта Думанська.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram