Четвер,
19 жовтня 2017
Наші спільноти

Голова ВСУ висловився категорично проти повної заміни суддів

Голова Верховного суду України (ВСУ) Ярослав Романюк категорично проти повної заміни суддівського корпусу, але підтримує необхідність проходження суддями переатестації.

фото: УНИАН
В суспільстві сформована думка про необхідність тотальної зміни суддів / фото: УНИАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Києві. "Відношення вкрай негативне до повної заміни суддівського корпусу... Припустимо, ми звільнимо всіх і наберемо нових. Чи довго вони будуть залишатись "білими і пухнастими” в такому середовищі, де 71% пропонує хабар? Ці заклики звільнити всіх - це відкритий популізм для підняття власних рейтингів, а не державницький підхід вибудувати таку судову систему, яка б відповідала інтересам суспільства", - сказав Ярослав Романюк.

Аваков про критику ВСУ щодо ідеї звільнити всіх суддів: "Плювати на таку корпоративність"

Тим не менш, за його словами, сьогодні в суспільстві сформована думка про необхідність тотальної зміни суддів. "Якщо суспільство вимагає, а ми є часткою суспільства, ми повинні пройти переатестацію, щоб суспільство переконалось, що професійний рівень суддів є достатньо високий. Якщо такий суспільний запит є, ми готові до цього", - заявив Романюк, нагадавши при цьому, що з 17 лютого розпочинається перевірка рівня підготовки суддів Вищою кваліфікаційною комісією суддів.

Водночас голова ВСУ висловив думку, що в кожному регіоні необхідно мати власну кваліфікаційну комісію суддів, оскільки це спростить і пришвидшить реагування на звернення про порушення в роботі суддів, оскільки Вища кваліфікаційна комісія, яка на сьогодні є єдиним кваліфікаційним органом, "не здатна працювати оперативно, і це розхолоджує суддів і вбиває довіру в суспільстві".

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку