У Центрі протидії корупції назвали "брехнею" заяву НАЗК про повний запуск системи е-декларування

11:31, 15 серпня 2016
Політика
460 0

Голова правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін стверджує, що заява Національного агентства із запобігання корупції про повний запуску системи електронного декларування є "брехнею".

Шабунин / скриншот

Як передає кореспондент УНІАН, про це Шабунін заявив сьогодні на прес-конференції.

Останні події навколо запуску системи електронного декларування Шабунін назвав свідомим зривом одного з ключових антикорупційних інструментів.

Читайте такожЗапуск е-декларацій без сертифікації є дозволом на приховування реальних статків - Transparency International

На його думку, зараз відбувається відверте маніпулювання словами в першу чергу з боку керівництва НАЗК.

"НАЗК каже: система декларування повністю запущена. Це брехня. Запущено подання даних в систему декларування без будь-яких наслідків за брехню в цих деклараціях. Ніякого сенсу в цих даних немає, тому що ця система створювалася для того, щоб вперше в історії країни можна було покарати чиновників за брехню в декларації", - підкреслив Шабунін.

У зв'язку з цим він звернув увагу на те, що рядові чиновники в Держспецзв'язку і навіть НАПК є простими виконавцями і не вони приймали це рішення.

"Тому що вбивство декларування - це не тільки вбивство однією з найбільш ефективних антикорупційних реформ. Це вбивство безвізу. І це гарантоване вбивство фінансової допомоги від Заходу. Трьох мільярдів від МВФ і держгарантій від США, і трохи більше мільярда гарантій від ЄС. Без цих грошей восени гривня піде в піке. Її можна буде спустити в унітаз", - стверджує Шабунін.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні вночі голова Національного агентства з запобіганню корупції Корчак Наталія заявила, що в Україні рівно в 00.00 офіційно запрацювала система електронного декларування.

В той же час ця система запрацювала без передбаченої законом сертифікації.

«Система працює, тепер розробникам потрібно сконцентруватися на усуненні недоліків і отримати сертифікацію", - сказала вона.

Сертифікацію системи повинна була видати Держспецзв'язку. Однак у цій службі заявляють про проблеми з функціональністю програмного забезпечення.

У свою чергу правозахисники відзначають, що запуск системи електронного декларування без сертифікації може дозволити чиновникам уникнути кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter