Родина Кравченка наполягає, щоб суд довів його провину чи невинуватість

13:33, 28 вересня 2010
Політика
2693 0

Закриття справи через смерть не хочуть

Юрій Кравченко
Родина покійного міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка, якого звинувачують у замовленні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, наполягає, щоб суд довів провину чи не винуватість посадовця.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив начальник прес-служби Генеральної прокуратури України Юрій БОЙЧЕНКО сьогодні на брифінгу в Києві, відповідаючи на питання журналістів.

«Сім’я Кравченка наполягає, щоб судове слідство було проведено до кінця, і суд виніс рішення, винен він чи не винен», - сказав Ю.БОЙЧЕНКО.

Він зауважив, що статтею 215 Кримінально-процесуального кодексу передбачене таке право родини покійного, щоб справа не закривалася у зв’язку зі смертю людини.

Відповідаючи на уточнююче запитання, з яких мотивів Ю.Кравченко міг замовити вбивство Г.Гонгадзе, Ю.БОЙЧЕНКО сказав: «Якщо слідчий узяв на себе сміливість відповідно до своїх переконань заявити, що саме ця людина скоїла злочин, значить у нього є підстави і докази так стверджувати».

Разом із тим, Ю.БОЙЧЕНКО зауважив, що у матеріалах справи є декілька десятків томів з позначкою «цілком таємно», які містять дані оперативно-розшукової діяльності міліції, а тому при розгляді цих матеріалів судові засідання відбуватимуться у закритому режимі. Водночас Ю.БОЙЧЕНКО підкреслив, що ці матеріали не впливають на загальну картину обвинувачення, і люди, які фігурують у них, але не фігуруватимуть в обвинувальному висновку.

Як повідомляв УНІАН, 14 вересня 2010 року прес-служба Генеральної прокуратури заявила, що досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього генерала міліції Олексія ПУКАЧА у вбивстві журналіста Г.Гонгадзе закінчується. За даними ГПУ, слідством встановлено, що замовником цього злочину був на той час глава МВС України, нині покійний, Ю.Кравченко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter