Четвер,
24 серпня 2017
Наші спільноти

Пшонка виявився громадянином Росії

Колишній генеральний прокурор України Віктор Пшонка є громадянином Росії.

Виктор Пшонка
Колишній генпрокурор Пшонка – громадянин Росії

Це випливає з документів Європейського суду у Люксембурзі. Пшонка позивається проти ЄС, вимагаючи зняти з нього санкції, повідомляє "Deutsche Welle".

Віктор Пшонка та його син Артем 30 травня подали позов до Європейського суду у Люксембурзі з вимогою анулювати санкції, запроваджені проти них Радою Європейського Союзу на початку березня.

Колишній генпрокурор, який у Росії переховується разом з Віктором Януковичем та іншими наближеними до екс-президента особами від українського слідства, не хочуть миритися із тим, що їхні рахунки у ЄС заморожені.

У базі даних Європейського суду, яка містить інформацію про всі прийняті до розгляду справи, внесені, зокрема, дані про громадянство позивачів. У файлах Віктора і Артема Пшонок у графі "громадянство" значиться: Russia.

Янукович, Азаров і Курченко через суд намагаються анулювати санкції ЄС - ЗМІ

Натомість у Віктора Януковича та його синів, а також батька і сина Азарових, які також у суді домагаються зняття з них санкцій, значиться українське громадянство.

Згідно з ухваленим у квітні російським законом про спрощене надання громадянства носіям російської мови, для надання паспорта РФ потрібно або прожити на території Росії п'ять років, або щоби Росія була місцем постійного проживання батьків.

Якщо колишній український генпрокурор не підпадає під дію цього закону, громадянство йому міг надати своїм указом президент Росії Володимир Путін. Утім, відповідного указу у базі даних законодавства Росії немає. Не виключено, що Віктор і Артем Пшонка вже давно мають російські паспорти.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку