Зеленський готовий відмовитися від пенсії / REUTERS

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий відмовитися від президентської пенсії, якщо в країні будуть проблеми з їх виплатою і розміром.

Про це він сказав в інтерв’ю чотирьом телеканалам.

Зеленський припустив, що може відмовитися від президентської пенсії, якщо в країні будуть проблеми з їхньою виплатою та розміром. «Я відмовлюсь від президентської пенсії – якщо людям нема що їсти, навіщо мені такі пенсії», – зазначив він.

Читайте такожЗеленський стверджує, що пенсіонери старше 80 років додатково отримують "чималі гроші"

Президент також прокоментував заяву прем’єр-міністра про те, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років. Глава держави пояснив, що очільник уряду мав на увазі: «Молодь, в тій ситуації, в якій знаходилась Україна, виїжджає, старіє в цілому країна. Що відбудеться, якщо тут не буде підприємців? Не буде кому сплачувати податків, тому він каже: якщо не буде підприємств, не будуть нормальні, ліберальні умови – не буде кому сплачувати податки і не буде пенсій. Ось що, він має на увазі, він не лякає, він каже чисту правду».

Заява Шмигаля про пенсії: що сказав прем'єр

4 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що сучасна пенсійна система при нинішньому демографічному прогнозі гарантовано не зможе забезпечити українців пенсіями, тому потрібно змінити її на накопичувальну. 

«Розуміючи демографічний прогноз України, я розумію, що для більшості тих, хто сидить у цій залі сучасна пенсійна система не зможе забезпечити пенсії, навіть 1000 гривень, це буде неможливо. Ми зобов'язані перейти на накопичувальну», - сказав він.

Бюджет Пенсійного фонду України на 2020 рік становить 448,61 млрд грн, з них 146,83 млрд грн - дефіцит фонду, який покриватиметься за рахунок коштів державного бюджету.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram