этот материал доступен на русском

У Британії випробовують двигун, здатний домчати літак з Австралії в Європу за чотири години

18:52, 19 березня 2019
Наука та IT
1209 0
У Британії випробовують передовий двигун для літаків і космічних кораблів / Reaction Engines Ltd

SABRE – це наполовину реактивний двигун, наполовину ракета. Він заснований на новітній технології теплообміну і попереднього охолодження. Двигун розробили у Великій Британії. І він здатен домчати літак з Сіднея в Лондон всього за чотири години. Випробування системи попереднього охолодження перейдуть в нову фазу наступного місяця в Колорадо у США.

А тим часом, як пише BBC, ядро нового двигуна проходить попередній конструкторський огляд, який проводять експерти Європейської космічної агенції. Якщо конструкція отримає їхнє схвалення, SABRE зможе почати свою демонстраційну кампанію у Westcott Space Cluster у Бакінгемширі наступного року. Розробкою двигуна займається компанія Reaction Engines Ltd (REL). Її представники запевняють, що був досягнутий значний прогрес.

Читайте такожМаск показав двигун для польоту на Марс (відео)

Видання додає, що силові частини SABRE не просто дозволять за лічені години пересуватися між віддаленими куточками Землі. Вони також зроблять можливим багаторазове використання космічних апаратів для виходу на орбіту без використання багатоступеневих ракет. SABRE працює як реактивний двигун, поки не досягне швидкості близько 5 Махів. А потім на великій висоті двигун переходить в режим ракети, досягаючи 25 Махів, щоб вивести апарат в космос, якщо це і є пункт призначення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter