У Польщі з 2017 року зміняться правила працевлаштування українців

15:09, 29 серпня 2016
2637 0

Починаючи з наступного року, змінюються правила працевлаштування українців у Польщі.

Фото MC via twojezaglebie.pl

Як повідомляє Польське радіо, замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю (пол. Ośwadczenie o zamiazre powierzenia pracy cudzoziemcowi) будуть діяти дозволи (Zezwolenie na pracę dla cudzoziemców), що видаватимуть районні бюро праці (пол. Powiatowy Urząd Pracy).

Голова Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота пояснює, що нинішні проблеми пов’язані з тим, що бажаючи спростити процедуру працевлаштування сусідів з-за східного кордону, у Польщі діють надмірні спрощення. Він каже, що заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їхню перевірку. Яцек Пєхота наголошує, що є працедавці, котрі подають значно більше заяв, аніж вони у змозі найняти робітників. Відтак частина документів потрапляє на чорний ринок.

Читайте такожУкраїнці, які працюють у Польщі, щороку пересилають додому 5 мільярдів євро

Яцек Пєхота вважає, що ця проблема вже незабаром зникне. З 2017 року заяви замінять на дозволи, що видаватимуть бюро праці. Їх видаватимуть автоматично, але завдяки реєстрації, їхню вірогідність буде простіше перевірити.

Голова Польсько-української господарчої палати визнає, що існує ризик, що бюро праці не встигатимуть з перевіркою заяв. При цьому він додав, що є ідея, аби оплати за видавання цих дозволів залишалися у бюро, а це дозволить наймати додаткових працівників.

Як повідомляв УНІАН, з 1 січня 2017 року у Польщі зрівняють заробітні плати сезонних працівників з-закордону та поляків.

"Більше 95% працюючих в Польщі іноземців походять з України", - наголосив заступник міністра родини, праці і соціальної політики Польщі Станіслав Швед.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter