Suno AI: ця нейромережа дає змогу будь-кому створити просту пісню з нуля / фото Suno

Якщо вам набрид ваш плейлист, а нічого нового "не заходить", можливо, час звернути увагу на нейромережі для генерації музики. За аналогією з хітовими генераторами картинок, вони дають змогу творити музику за текстовим запитом, витративши на це всього пару хвилин.

Останнім часом у користувачів став популярним сервіс Suno AI. Дехто навіть називає його "ChatGPT від світу музики". Це простий у використанні інструмент генерує повноцінні пісні тривалістю до двох хвилин, знайомий практично з усіма популярними жанрами і підтримує безліч мов, включно з українською.

Suno AI – як користуватися

Suno AI доступний на офіційному сайті та Discord. Другий варіант стане в пригоді, якщо ви сидите з телефону, оскільки у сервісу немає повноцінного мобільного застосунку.

Відео дня

Так виглядає головна сторінка сайту. Тут можна послухати зразки всіх пісень, які користувачі Suno створили й опублікували. Ще є розділ "Trending", де зібрані найпопулярніші згенеровані треки.

У мережі 'завірусилася' нейромережа, яка робить із тексту одразу готову пісню

Щоб почати створювати музику, потрібно авторизуватися в Suno AI через акаунт у Google, Microsoft чи Discord. Після цього ви отримуєте безкоштовно 50 кредитів і ще по 50 кредитів щодня – їх вистачить на створення 10 треків.

Далі перейдіть у розділ Create у лівому верхньому кутку екрана. Звідси у вас є два варіанти:

  • Створити пісню за описом, як якби ви, наприклад, генерували картинку в DALL-E 3. Творці нейромережі рекомендують не вдаватися в деталі, розписуючи інструменти та піджанри, а описати історію або настрій. Наприклад, "експериментальна хіп-хоп пісня про танці всю ніч безперервно".
  • Далі натисніть на кнопку Create і почекайте буквально декілька хвилин. У результаті ви отримаєте дві композиції, з яких потрібно буде вибрати більш вдалу.

У мережі 'завірусилася' нейромережа, яка робить із тексту одразу готову пісню
  • Створити пісню, додавши в неї свій власний текст. Головна фішка Suno в тому, що вона може скласти пісню, використовуючи лірику користувача. Для цього активуйте "Custom Mode", потім вкажіть слова пісні, її стиль і назву.
  • Після вибору параметрів, як і минулого разу, натисніть Create. Нейромережа знову запропонує дві версії треку.

У мережі 'завірусилася' нейромережа, яка робить із тексту одразу готову пісню

Звісно, генерація власного треку, як і у випадку із зображеннями та відео, має свої нюанси. Точніше, рекомендації щодо створення.

Наприклад, оскільки Suno націлена на створення оригінального контенту, сервіс не дотримуватиметься ваших інструкцій, якщо ви попросите створити пісню "в стилі" того чи іншого гурту. Замість цього вам доведеться детально описати, що являє собою ваш трек. Тобто замість того, щоб попросити створити пісню "у стилі Imagine Dragons", спробуйте "у стилі поп-рок, електропоп".

Як і у випадку з будь-яким генератором штучного інтелекту, що більше деталей ви надасте, то краще результат буде адаптований до того, що ви шукали. Вкажіть стиль (поп, рок, хеві-метал) з усіма нюансами, додайте інструменти, що використовуються, ритм пісні, аранжування тощо.

Ще один важливий момент: за замовчуванням текст пісні генерується тією ж мовою, якою ви сформулювали запит. Тому якщо потрібна пісня українською, то і запит пишіть українською. В інших випадках нейромережа поведеться непередбачувано.

Додамо, що у Suno також є декілька тарифних планів. Головна "фішка" платного тарифу – наявність авторських прав на створені треки. Якщо ви хочете монетизувати своє творіння і опублікувати його на стрімінгових платформах, то в такому разі безкоштовної версії буде недостатньо. Для цього потрібен будь-який із варіантів платної підписки - Pro або Premier.

У мережі 'завірусилася' нейромережа, яка робить із тексту одразу готову пісню

Раніше УНІАН склав добірку безкоштовних і простих у використанні нейромереж для генерації фото. Це ідеальні варіанти для тих, кому Midjourney або Stable Diffusion здався занадто складним.

А ще розповідали, чому на екрані телефона з'являються різнокольорові крапки. Насправді, таким чином ОС піклується про вас, хоч часом ці індикатори можуть дратувати.

Вас також можуть зацікавити новини: