Україна атакувала російську авіабазу Ахтубинськ з винищувачами Су-57 / колаж УНІАН, фото Міноборони РФ, The War Zone

Нещодавня дронова атака України на авіабазу Ахтубинськ із рідкісними винищувачами Су-57 у глибині Росії була покликана поставити Кремль у незручне становище і продемонструвати, що відтепер у РФ немає безпечного місця для її авіації, пише Business Insider.

"Україна, схоже, тепер систематично атакує авіабази за допомогою дронів, подібно до того, як 2022 року вона використовувала керовані ракети HIMARS американського виробництва великої дальності для демонтажу російських логістичних і командних мереж", - ідеться в статті.

Зазначається, що одне цікаве питання полягає в тому, чому дрони не були нейтралізовані російськими засобами постановки перешкод: "Атака в Ахтубинську передбачає, що російські можливості радіоелектронної боротьби мають достатню широту, щоб прикрити фронт, але не глибину, щоб захистити внутрішні райони Росії".

Відео дня

Також видання додає, що подробиці того, що саме сталося з припаркованими на авіабазі Ахтубинськ винищувачами Су-57, незрозумілі, а сам удар, швидше, просто "символічний".

"У Росії є близько дюжини Су-57, які є відповіддю Москви на американські винищувачі-невидимки F-22 і F-35. Як і хвалений російський Т-14 "Армата", Су-57 не брав участі у війні в Україні. Ймовірно, це відображає страх перед конфузом через втрату сучасної зброї, і, можливо, відсутність упевненості в тому, що можливості цієї зброї не відповідатимуть риториці", - йдеться в статті.

Вказується, що найбільшої шкоди Україні зараз завдають російські Су-34 і Су-35, які скидають величезну кількість плануючих бомб.

"Винищувачі-невидимки не потрібні для прихованої стратегії Росії: знищити українську оборону за допомогою плануючих бомб, а потім відправити погано навчену піхоту для зачистки. Це грубий і дорогий підхід, який, тим не менш, дозволив Росії захопити деякі невеликі ділянки території", - пише Business Insider.

На думку автора, щоб відігнати авіацію РФ глибоко в тил, дешеві дрони можуть стати для Повітряних сил ЗСУ навіть кращим варіантом, ніж винищувачі F-16.

Атака на авіабазу Ахтубинськ - що повідомлялося

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 8 червня в Астраханській області РФ на авіабазі Ахтубинськ, що розташована за 589 кілометрів від лінії фронту, було уражено щонайменше один винищувач Су-57.

Пізніше в ГУР Міноборони України повідомили, що могли бути вражені два російські "надсучасні" винищувачі Су-57, і у противника були втрати серед особового складу.

Вас також можуть зацікавити новини: