Найджела Фараджа звинуватили в допущенні помилок щодо війни в Україні / колаж УНІАН зі скріншотів

Лідер і співзасновник партії "Реформувати Сполучене Королівство" (називалася "партія Brexit") Найджел Фарадж помиляється в принципі умиротворення російського диктатора Володимира Путіна.

Британський політик "помиляється не тільки в принципі умиротворення пана Путіна, а й у виборі часу для своєї ініціативи", йдеться у статті The Times. "Можливо, лідер реформ вважає себе гласом того, хто волає в пустелі. Його публічні аргументи зводяться до того, що російсько-українська війна зайшла в глухий кут, що життя людей гинуть через необережність, і що Британія зрештою може виграти від нормалізації відносин із Москвою", - наголошується в матеріалі.

Британець також стверджує, що Захід частково "винен" у кризі, оскільки занадто швидко розширив НАТО і Європейський союз після закінчення холодної війни з СРСР.

Відео дня

"Це призвело до приєднання країн Центральної Європи і Балтії, що нібито викликало у російських націоналістів страх перед західним оточенням. Навіть досвідчені колишні дипломати, такі як Джордж Кеннан, наприкінці 1990-х років назвали це "фатальною помилкою". Це висловлювання було процитовано на республіканських праймеріз 2023 року претендентом Вівеком Рамасвамі. Пан Трамп (експрезидент США Дональд Трамп, - Ред.), схоже, з цим згоден", - наголошується в статті.

На думку журналістів, таким чином, Фарадж вважає, що йде в ногу з Трампом. Ставши президентом, Трамп надзвичайно високо оцінив Фараджа. "Однак західне оточення, якого так остерігалася Росія, виявилося значною мірою примарною подією: нові демократичні держави Центральної Європи збудували свій власний спосіб існування з Москвою, використовуючи членство в ЄС для швидкої модернізації", - підкреслюється в матеріалі.

За відомостями західних журналістів, якщо і було втрачено можливість, то тільки з боку Кремля, який наполягав на застосуванні сили для поліцейського контролю над сусідами, що не входять до НАТО. Вдершись в Україну в 2022 році, "Путін прискорив вступ до НАТО Швеції та Фінляндії, створивши нібито ворожий кордон".

Автори вважають, що Фарадж надає Україні та іншим країнам з демократією, що формується, погану послугу, роблячи ставку на "мудрість" Путіна. "Вчиняючи таким чином, він більше солідаризується з європейськими жорсткими правими, такими як "Альтернатива для Німеччини", ніж із британською громадськістю... Його наклеп, підхоплений європейськими ультраправими, допоможе заглушити послання саміту НАТО (запланований 9-11 липня, - Ред.), присвяченого 75-річчю організації, який має на меті надати Україні тверді гарантії", - йдеться в статті.

Видання підкреслило, що ватажок РФ тим часом продовжить бомбити електростанції в Україні, занурюючи країну в зимові відключення електрики і, ймовірно, провокуючи відновлення потоку мігрантів до Євросоюзу. "Можливо, Фараджу буде над чим поміркувати, коли він отримає запрошення з Кремля. Є тільки один послідовний шлях уперед: дати Україні зброю і досвід для самозахисту", - вважають журналісти.

Триває війна в Україні - важливі новини, які варто знати

Раніше стало відомо, що Найджел Фарадж звинуватив Євросоюз і НАТО в "провокуванні" війни в Україні через своє розширення на схід. Водночас політик визнавав, що в початку агресії винен Володимир Путін. Фарадж також сказав, що війна на українській території нібито "зайшла в повний глухий кут", і країнам Заходу потрібно почати переговори з ватажком РФ.

Заяви політика, зокрема, розкритикували прем'єр-міністр Ріші Сунак і колишній глава британського уряду Борис Джонсон. Нинішній прем'єр сказав, що заяви Фараджа грають на руку Путіну. Джонсон пізніше написав, що політик займається "популяризацією путінської брехні".

Вас також можуть зацікавити новини: