Окупанти розстріляли військових ЗСУ біля Роботиного / колаж УНІАН

У другій половині травня біля Роботиного Запорізької області російські окупанти вчинили черговий воєнний злочин - розстріляли українських військовополонених. Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони встановило причетних.

В розвідці зазначили, що епізод страти зафіксовано на відео: четверо українських  військових з піднятими руками без зброї здаються в полон, росіяни змушують їх лягти долілиць та впритул розстрілюють. 

"Фахівці ГУР встановили причетних до воєнного злочину. Ними виявились російські загарбники, що входили до складу штурмової групи 70-го мотострілецького полку (в/ч 71718) 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї армії південного округу ЗС РФ. Пункт постійної дислокації вказаної військової частини розташований у місті Шалі (Чечня, Росія). На момент страти українських військовополонених під Роботиним 70 мотострілецьким полком ЗС РФ командував  підполковник Абаєв Юрій Маїрбекович, 1990 року народження, позивний "буйвол", - поінформували в українській розвідці.

Відео дня

До воєнного злочину також причетні військовослужбовці 70-го мотострілецького полку російської окупаційної армії: капітан Нагорний Дмитро Олегович ― командир 2-го батальйону; старший лейтенант Абуталімов Темірлан Умарович ― командир 1-ї штурмової роти; лейтенант Беков Заур Сергійович ― командир 3-ї штурмової роти; старший лейтенант Імагазалієв Юсуп Пайзулайович  ― командир 6-ї штурмової роти. 

При цьому в ГУР наголосили, що вказані російські воєнні злочинці також можуть бути причетні до вбивства ще кількох українських військовополонених пізніше у травні 2024 року. 

Про це, зокрема, свідчать отримані радіоперехоплення розмови окупантів із 70-го полку ЗС РФ, під час якої один із російських командрів штурмової роти віддає наказ своїм підлеглим ростріляти  українських військових. 

ГУР встановило особи росіян, які розстріляли українських військових біля Роботиного

Воєнні злочини росіян

18 червня генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що на Донеччині російські загарбники обезголовили українського військовослужбовця. Правоохоронці отримали інформацію, що російські командири віддали наказ не брати в полон українських військовослужбовців, натомість вбити їх з нелюдською жорстокістю - шляхом обезголовлення.

Сьогодні Костін зазначив, що правоохоронці встановили особу цього українського військового. "Наразі ми не можемо назвати його імені, адже тривають процедури для остаточного підтвердження його даних", - зазначив генпрокурор.

Він додав, що також ідентифіковано російських командирів, потенційно відповідальних за обезголовлення українського захисника. Наразі здійснюється комплекс заходів щодо перевірки цієї інформації.

Вас також можуть зацікавити новини: