Росіяни продовжують жорстоко вбивати українських військовополонених / фото t.me/mod_russia

На Донеччині російські загарбники обезголовили українського військовослужбовця. Про це повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін

"Нові жахливі докази злочинної політики рф, спрямованої на знищення українців. Ми отримали інформацію, що російські командири віддали наказ не брати в полон українських військовослужбовців, натомість вбити їх з нелюдською жорстокістю - шляхом обезголовлення. Факт обезголовлення українського захисника зафіксовано на Донеччині", - написав він.

За його словами, такий вчинок є "жахливим варварством, якому не місце у 21 столітті". 

Відео дня

"І це черговий доказ, що воєнні злочини, які чинить агресор - не поодинокі інциденти, а спланована стратегія російського режиму. Ці злочинні накази були віддані на рівні керівництва батальйону та роти окупаційних військ", - додав генпрокурор України.

Костін закликав весь цивілізований світ ізолювати та покарати країну-агресора за такий вчинок. 

Воєнні злочини РФ - останні новини

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що росіяни скоюють воєнні злочини стосовно українських  військовополонених. За його словами, таких випадків є дуже багато

"Насправді, ті випадки, страти, побиття або катування наших військовополонених, які стають публічними - це маленька частина з тих даних, які я отримую кожного дня. Дуже маленька частина. У нас дуже велика проводиться робота щодо ідентифікації кожного військовослужбовця російської армії. Навіть, у цьому випадку, вже вдалось встановити цього автора відео. Це Кіпрін Алєксєй, який воює проти України з 2014 року", - розповів Лубінець.

Своєю чергою російський пропагандист та "воєнкор" Дмитро Стєшин назвав українських військових, які здаються в полон, "смертниками". Він зазначив, що здаватися в полон немає сенсу, адже росіяни все одно вб'ють.

Вас також можуть зацікавити новини: