Винищувач МіГ-29 / фото: УНІАН

Ланка винищувачів МіГ-29 та пара штурмовиків Су-25 виконали планові польоти над акваторією Азовського моря, прикриваючи з повітря кораблі Військово-Морських Сил України, які вийшли у похід.

Відповідне відео виклала прес-служба Операції об'єднаних сил на своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожКораблі ВМС України та Туреччини провели спільні маневри біля берегів Одеси (фото)

Під час льотної зміни екіпажами літаків відпрацьовано цілу низку завдань, серед яких, зокрема, зліт парою, протиракетні маневри тощо. Варто зауважити, що польоти відбулися з повним бойовим навантаженням засобами авіаційного ураження.

Виконавши польотне завдання, літаки один за одним здійснили посадку на одному з оперативних аеродромів у безпосередній близькості до району проведення операції Об'єднаних сил.

Як повідомляв УНІАН, минулого року Львівський державний авіаційно-ремонтний завод у тісній кооперації з іншими підприємствами держконцерну «Укроборонпром» завершив роботи з модернізації винищувачів МіГ-29 до рівня МіГ-29МУ1.

Літак МіГ-29МУ1 може розвивати швидкість до 2450 км/год, яку забезпечують два турбореактивних двигуни з форсажною камерою. У перелік озброєння винищувача, крім 30-мм автоматичної гармати, входить цілий спектр ракет типу «повітря-повітря» для ведення повітряного бою на середніх та малих відстанях, а також бомби і блоки некерованих реактивних снарядів для ураження наземних цілей.

Крім того, літак оснащений розвиненою системою радіоелектронної боротьби, яка призначена для індивідуального захисту літака від атак ворожих зенітно-ракетних комплексів і літаків.