Саудівська Аравія має багато сучасної зброї, вона ідеї саміту не підтримала / фото wikimedia.org

Півтора десятка країн відмовилися поставити свій підпис під спільною заявою учасників Саміту миру, що пройшов у Швейцарії. Військово-аналітичний портал Defense Express оцінив, чи може їхнє рішення мати вплив на ситуацію із поставками зброї Україні.

Відомо, що свої підписи не поставили Саудівська Аравія, Вірменія, Бахрейн, Таїланд, Індія, Лівія, Мексика, ПАР, Індонезія, ОАЕ, Ірак, Йорданія, Колумбія (взагалі не прибула на саміт, хоча планувала), Бразилія та Ватикан.

Як зазначають аналітики, ці країни в своїй більшості навіть не розглядались, як донори озброєння. Але є кілька винятків. Так, ОАЕ мають озброєння, потенційно цікаве для України. Зокрема Емірати мають від 8 до 11 батарей ЗРК Patriot та винищувачі Mirage 2000.

Відео дня

Також багато зброї має Саудівська Аравія – аж 18-25 батарей Patriot та величезний арсенал іншого озброєння. Але ця країна перебуває в таких безпекових умовах, що навряд чи готова ділитися зброєю.

Цікавою є ситуація з Йорданію, яка не приєдналася до спільного комюніке саміту. Як зазначає Defense Express, раніше ця країна продала США неназвану кількість голландських версій німецьких Gepard, які призначалися для України. 

Разом з тим аналітики наголошують, що підписання комюніке теж не означає, що країна готова постачати зброю Україні. Показовим тут є приклад Словаччини. За попереднього уряду ця країна допомагала Україні. Нинішній уряд Роберта Фіцо військові поставки обрізав, але все одно поставив підпис під комюніке, в якому Росії було висунуто низку вимог.

Глобальний саміт миру: останні новини

Як писав УНІАН, деякі країни так званого Глобального Півдня не підписали спільне комюніке Саміту миру щодо війни в України, хоча й були присутніми. Видання Financial Times вважає це свідченням того, що Росія зберігає свою міжнародну економічну силу та вплив. 

Також ми розповідали, що другий мирний саміт щодо України може відбутися до президентських виборів у США, які пройдуть у листопаді. З таким анонсом виступив міністр закордонних справ Швейцарії Іньяціо Кассіс. Однак, де і коли він може відбутися, поки що незрозуміло. 

Вас також можуть зацікавити новини: