За словами Фішера, США відповідають за підготовку пілотів й інших країн / колаж УНІАН, фото Facebook/Col. Jeffrey H Fischer

Полковник запасу ВПС США Джеффрі Фішер заявив, що протягом року у США готують кілька тисяч пілотів. Однак, за його словами, процес є важким та довгим. 

"У Повітряних силах Армії США підхід поетапний. Спочатку пілота вчать базовим авіаційним навичкам. Потім - готують для роботи на конкретних типах машин - вантажні, транспортні, винищувачі, бомбардувальники тощо. Від початку до кінця - півтора-два роки і $1-3 млн. Важко, довго і дорого. Тому США вимагають, щоб підготовлені пілоти відслужили у ВПС ще 10-12 років, щоб компенсувати вкладені інвестиції. Також США відповідають за підготовку пілотів для інших країн. Загалом, за рік готують кілька тисяч пілотів", - зауважив він в інтерв'ю для LIGA.net.

За словами Фішера, затримки F-16 для України пов'язані з тим, що не США пропонували ці винищувачі нашій країні, а НАТО. 

Відео дня

"Одразу проясню: США не пропонували [Україні] F-16. Всі вони запропоновані НАТО. Щось відбувається в Раді національної безпеки й на обговореннях по закритих каналах із РФ. Це викликає у Байдена серйозні побоювання, що F-16 Москва вважатиме ескалацією. Мені це смішно, але не я ухвалюю рішення", - вважає військовий.

Водночас він наголосив, що значною перевагою є дозвіл США бити ракетами AТACMS по території Росії. 

"Приємно, що Вашингтон дозволив хоча б обмежено бити ракетами AТACMS по РФ. Хоча, як на мене, обмеженість досі завелика. Росія - екзистенційна загроза існуванню України. Якщо український Генштаб будь-де на її території бачить легітимні цілі, він повинен мати можливість уражати їх", - запевнив полковник запасу ВПС США. 

F-16 для України - останні новини

Раніше речник Повітряних сил України Ілля Євлаш розповів, що може стати ціллю для винищувачів F-16. За його словами, швидкого ефекту від отримання цих літаків не варто очікувати.

"Звичайно, що літаки це досить потужна складова, а в умовах широкого ведення бойових дій необхідно розуміти, що це багатокомпонентна складова, яка також передбачає застосування сухопутного компоненту. Ефективні і злагоджені дії призведуть до успіху", - запевнив Євлаш. 

Водночас керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко припустив, скільки F-16 можуть отримати ЗСУ цього року. Він наголосив, що постачання відбуватиметься у два-три етапи. 

"Тобто це вже було би досягнення. Більше саме цього року - навряд чи. Усе ж таки далі це буде забезпечення на наступний рік. Але 12 або навіть 14 - це вже доволі непогано, це підсилення. Ескадрилья, безумовно, підсилить наші можливості", - зауважив експерт.

Вас також можуть зацікавити новини: