Таємна інавгурація Лукашенка відбулася 23 вересня в Мінську / фото REUTERS

Олександр Лукашенко позбавив військових і спеціальних звань понад 80 колишніх військовослужбовців і співробітників різних силових відомств.

Читайте такожУ Білорусі четверо довірених осіб Тихановської отримали тюремні вирокиПро це пише БЕЛТА.

У підписаному указі йдеться, що вони нагнітали протестні настрої в суспільстві, організовували і брали участь у несанкціонованих заходах, розміщували в мережі екстремістські матеріали, закликали до радикальних дій, публікували особисті дані державних службовців, журналістів, співробітників правоохоронних органів, виступали зі звинуваченнями, образами і погрозами на їх адресу.

"Дискредитуючи честь і гідність військовослужбовця і співробітника, виявляли неповагу до державних символів, викидали службові посвідчення, знімали погони, відмовлялися від виконання службових обов'язків", - йдеться в повідомленні.

Відносно деяких з них порушені і розслідуються кримінальні справи, в тому числі за організацію актів тероризму.

Протести в Білорусі

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, не згодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. По всій країні почалися страйки.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей були затримані, багатьох з них при затриманні і в СІЗО сильно били. Сотні людей постраждали, загинули кілька людей.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі і вважає Лукашенка нелегітимним президентом.
  • 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах, водночас визнав Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.
  • 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що" інавгурація " Лукашенка не означає визнання його легітимності на посаді президента.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram