Помер глава МЗС Білорусі Володимир Макей / фото УНІАН, Володимир Гонтар

У віці 64 років помер міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей, близький соратник Олександра Лукашенка.

Про це повідомило інформаційне агентство БЕЛТА з посиланням на прес-секретаря МЗС Білорусі Анатолія Глаза. На цей час причини його раптової смерті невідомі.

Вважається, що Макей був основним каналом спілкування Лукашенка із Заходом. Особливо він був тісно пов'язаний із австрійськими елітами розвідкою. Також Макей часто виконував делікатні доручення Кремля та вважався майстром інтриг. У мережі писали, що Світлана Тіхановська – його власний проект.

Відео дня

Зараз у мережі вже ходять чутки, що Макея могли отруїти на тлі повідомлень про те, що Кремль хоче змінити Лукашенка.

Володимир Макей: біографія

Володимир Макей народився в 1958 році в Білорусі (Гродненська область). Закінчив Мінський державний педагогічний інститут іноземних мов, а також Дипломатичну академію МЗС Австрії.

Трудовий шлях починав у 1993 році з посади третього секретаря управління інформації та гуманітарного співробітництва. У 1999-2000 роках був начальником управління загальноєвропейського співробітництва МЗС Білорусі, в 2000-2008 роках працював помічником Олександра Лукашенка, після до 2012 роках займав пост глави його адміністрації.

Міністром закордонних справ Білорусі Макей став у серпні 2012 року.

Володимир Макей – про війну в Україні

Голова МЗС Білорусі звинувачував Захід у розв'язаній Росією війні проти України. Він заявляв, що у масштабні військові дії вилилося "викликане безвідповідальною політикою заходу загострення протиріч в Європейському регіоні".

Також він погрожував розправою білорусам, які воюють на боці України проти російських окупантів: "Участь в подібного роду конфліктах в якості найманців – у нас кримінально каране діяння".

Володимир Макей: скандальні новини

У 2020 році в мережі з'явилася інформація, що близький соратник Лукашенка Володимир Макей змушений був приховувати свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію. А Лукашенко знав про це і тримав цю інформацію в якості компромату.

Вас также могут заинтересовать новости: