Російської делегації у Франції не буде / фото УНІАН

Росію не запросять на 80-річчя висадки союзників у Нормандії через "занепокоєння" західних країн щодо присутності Москви.

У квітні французькі видання писали, що Росію (але не Володимира Путіна) запросять на 80-річчя висадки союзних військ "на знак визнання жертовності радянського народу і його внеску в перемогу 1945 року". Однак тепер співрозмовники Reuters заявили, що тепер нікого з російських чиновників не покличуть.

"Є людина - є проблема. Немає людини - немає проблеми", - сказало одне з джерел, цитуючи, як пише Reuters, радянського лідера Йосипа Сталіна.

Відео дня

Як повідомили Reuters троє інших дипломатів Євросоюзу, низка країн заявила, що "їм буде ніяково", якщо Росія братиме участь у заході.

"Російської делегації не буде. Умови не виконуються з огляду на агресивну війну, яку Росія веде проти України і яка ще більше активізувалася в останні тижні", - уточнив президент Франції.

80-річчя висадки союзників у Нормандії

На церемонії на честь 80-річчя висадки союзних військ у Нормандії цього року будуть присутні президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський. Президент Франції Еммануель Макрон говорив, що має намір під час цієї зустрічі "дуже точно висловитися, щоб оголосити, що ми збираємося робити більше на підтримку України".

Вас також можуть зацікавити новини: