Чи можна вдома тримати кактуси - прикмети / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Кактуси цінуються багатьма квітникарями за симпатичний зовнішній вигляд, невибагливість у догляді та видове розмаїття. Це одні з найпопулярніших кімнатних рослин. Однак вони можуть принести в дім небезпеку і негативну енергетику. Дізнайтеся, чи можна тримати вдома кактуси згідно із забобонами та реальними фактами.

Відео дня

Негативна енергетика

Забобони наділяють кактуси небезпечною, негативною енергетикою, яка притягує в дім неприємності та пригнічує його мешканців. Згідно з віруваннями, чим довші колючки рослини, тим сильніший її негативний вплив. Рослина викликає в людях роздратування й емоційне спустошення.

Утім, це вірування ніяк не підтверджене реальними даними. Однак забобонним людям перед покупкою кактуса варто добре подумати.

Вплив на сім'ю

Згідно з прикметами, кактуси не можна утримувати вдома незаміжнім дівчатам, оскільки рослини приваблюють проблеми в особистому житті. Забобони говорять про те, що в будинку з кактусом чоловіки не приживаються. А якщо подарувати рідним кактус у подарунок, то в стосунках із людиною може статися розлад.

Як і попередній пункт, негативний вплив кактусів на сім'ю ніяк не підтверджується статистикою. Тому лише вам вирішувати, чи варто прислухатися до цього забобону.

Складність у догляді

Хоча кактуси вважаються невибагливими рослинами, насправді їм потрібні особливі умови утримання. А в деяких аспектах кактуси навіть примхливіші за інші кімнатні квіти. Неправильний догляд може погубити сукулент.

Кактуси дуже вимогливі до освітлення. Вони потребують постійного яскравого освітлення, що в українському кліматі важко забезпечити. Переливання і застоювання води в горщику може занапастити рослини, а недостатній полив спричиняє опадання колючок. При вирощуванні потрібно стежити, щоб вода не застоювалася. Не забувайте також, що пустельному гостю потрібен особливий ґрунт для посадки.

Чи можна в будинку тримати кактуси / фото ua.depositphotos.com

Шкода для здоров'я

Якщо ви не вірите в прикмети про негативну енергетику сукулентів, то реальною причиною, чому кактуси не можна тримати вдома, є шкода для здоров'я. Головна небезпека цих рослин ховається в колючках. Вони легко проникають через одяг і встромляються глибоко в шкіру, де обламуються. Виймати такі голки дуже неприємно, а в місці рани може виникнути запалення.

Тому кактуси не можна тримати вдома, якщо ви маєте допитливих дітей або буваєте необережними у поводженні з рослинами.

Небезпека для тварин

Власники домашніх тварин часто цікавляться, чи можна тримати кактуси вдома. Таким сім'ям від покупки сукулентів краще відмовитися або тримати їх у недоступних для улюбленця місцях.

Сік кактусів містить понад 120 різних алкалоїдів, які вкрай токсичні для тварин. У диких умовах це допомагає рослині виживати, а в домашніх - може згубити улюбленця родини. Якщо кіт чи собака з'їдять кактус, то в них може виникнути тахікардія, параліч, судоми, галюцинації.

Раніше ми називали отруйні рослини для котів, серед яких багато популярних кімнатних рослин.

Вас також можуть зацікавити новини: