Існує більше 3000 різних сортів груш / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Незалежно від форми, сорту і кольору всі груші багаті поживними речовинами. Це чудовий фрукт, який допомагає боротися з різними хворобами та корисний для вашого травлення і здоров'я кишечника, повідомляє портал Real Simple

"Груші є чудовим джерелом харчових волокон, антиоксидантів, мінералів і корисних рослинних сполук. Ці поживні речовини груші сприяють користі для здоров’я, наприклад зниженню ризику певних захворювань. Груші особливо корисні для здоров’я кишечника та серця", - розповіла  дієтолог і власник Core Nutrition Health Джулі Пейс. 

Ось сім "плюсів", які ви отримаєте від вживання груш.

Відео дня

Живильне джерело вітамінів і мінералів

В одній середній груші міститься приблизно:

  • 112 калоріїв,
  • 0,2 г жиру,
  • 0,6 г білка,
  • 27 г вуглеводів;
  • 5,5 г клітковини,
  • 17,2 г цукру.
  • 1 мг натрію;
  • 7,8 мг вітамінів,
  • 179 мг калію.

Містить багато клітковини

Хоч груша і не дуже популярний фрукт, але вона містить багато клітковини. Дієтологи стверджують, що отримання великої кількості харчових волокон має важливе значення для здорового травлення. Згідно з даними Американського товариства харчування, менше як 10% дорослих щодня вживають рекомендовану кількість клітковини. Якщо ви теж належите до цієї групи, груші можуть вам допомогти. 

"Груші містять обидва види клітковини - розчинну та нерозчинну. Вони можуть допомогти зміцнити здоров’я кишечника", - наголосила дієтолог Ханна Джонс. 

Підтримує здоров'я серця

Вищезазначена клітковина в грушах не тільки сприяє роботі кишечника, а й не менш корисна для серця. Згідно з одним дослідженням National Library of Medicine 2022 року, чим більше клітковини ви їсте, тим нижчим може бути ризик серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт та інсульт. 

Окрім клітковини, груші містять багато антиоксидантів, які теж мають значну користь для серця. Джулі Пейс розповіла, що вони можуть покращити маркери крові, пов’язані зі здоров’ям серця.

"Якщо ми ближче подивимося на кверцетин, флавоноїд, який міститься в шкірці груші, то він значно знижує загальний холестерин. Коли знижується рівень поганого холестерину, знижується ризик серцево-судинних захворювань", - додала вона. 

Допомагає контролювати рівень цукру в крові

Фахівці розповідають, що груша має низький глікемічний індекс і високий вміст антиоксиданту антоціану, що може запобігти стрибкам рівня цукру в крові та знизити ризик захворіти на цукровий діабет 2 типу.

"Як це працює? Харчові волокна допомагають регулювати рівень цукру в крові, уповільнюючи швидкість засвоєння організмом вуглеводів і цукру", - пояснює Джонс. 

Містить джерело антиоксидантів

Дієтологи підкреслюють, що груші містять такі антиоксиданти, як вітамін С, вітамін К, кверцетин, антоціан та інші. Крім того, клітковина в грушах функціонує як антиоксидант, каже Джонс. Разом велика кількість антиоксидантів у грушах, і в решті вашого раціону, може допомогти знизити ризик багатьох захворювань, додає вона. Так, ще одне дослідження National Library of Medicine доводить, що дієта з високим вмістом багатих антиоксидантами рослинних продуктів, включаючи груші, може знизити ризик хронічних захворювань і смертності від усіх причин.

Має протизапальні властивості

Запалення є природною реакцією організму на те, що він вважає загрозою, але коли активної загрози немає, воно може накопичуватися та призводити до хронічного запалення, що не є чудовим, пояснюють фахівці. 

За даними Cleveland Clinic, протизапальні властивості груш в основному зводяться до їх високого вмісту антиоксидантів. Зокрема, протизапальним властивостям сприяє флавоноїд в грушах, які заспокоюють запалення та знижує рівень запальних захворювань. 

Покращує травлення і роботу кишечника

Джулі Пейс звернула увагу, що у грушах є чимала кількість пребіотиків, які сприяють здоровому мікробіому кишечника. За її словами, це життєво важливо для травлення та загального здоров'я. Також одне із досліджень показало, що пребіотичні волокна в грушах стимулюють ці "хороші" бактерії, сприяючи здоровій мікробіоти кишечника.

Як раніше писав УНІАН, дієтологи назвали 7 дивовижних властивостей вишні, про які не всі знають. Дієтологи стверджують, що вишні є чудовим джерелом вітаміну С, кальцію, заліза, магнію та калію. А найкраща порція вишні на день - приблизно одна склянка ягід без кісточок, чверть склянки сушених вишень або ж трохи більше як 200 грамів терпкого вишневого соку. 

Вас також можуть зацікавити новини: