"Титанік" затонув через чотири з шести днів свого шляху через Атлантику / фото wikimedia.org

"Титанік" затонув рівно 110 років тому, проте подробиці знаменитої катастрофи стали відомі тільки після трагедії з батискафом "Титан" компанії OceanGate. Iflscience з посиланням на NOAA повідомив про кілька відкриттів, які раніше не були відомі широкому загалу.

Як випливає з історичної довідки, "Титанік" був найбільшим океанським лайнером свого часу, і на момент свого випуску вважався непотоплюваним. Однак 15 квітня 1912 року, під час свого першого рейсу, корабель натрапив на айсберг, що в результаті призвело до трагічної катастрофи судна і загибелі майже 1500 осіб.

Відомо, що рейс "Титаніка" розпочався в Саутгемптоні у Великій Британії, кінцевим пунктом мав бути Нью-Йорк у США. По дорозі були короткі етапи - через Ла-Манш та ірландський порт Коб у Корку, звідки до Нью-Йорка залишався прямий шлях через Атлантичний океан.

Відео дня

Iflscience зазначає, що раніше багатьом здавалося, ніби гігантські шматки льоду застали "Титанік" далеко на півночі. Однак на сьогодні відомі точні дані про місце катастрофи найбільшого пасажирського судна початку 20 століття.

Після чотирьох днів і понад 3200 кілометрів шляху, "Титанік" зіткнувся з айсбергом за 640 кілометрів від Ньюфаундленда, східної провінції Канади.

Згідно із записами, з 2201 пасажира на борту, у холодній воді опинилися 1489, які надалі були зареєстровані як потонулі. Але основною причиною загибелі майже 1500 осіб, як з'ясували дослідники, була гіпотермія від занурення у воду:

Люди замерзли на смерть, занурившись у воду з температурою -2,2 °C (28 °F)."

Ще одним відкриття - це точні дані приголомшливої глибини, на якій спочиває розбитий на кілька частин "Титанік". Інформація стала доступною після трагічного випадку із затонулим батискафом "Титан" компанії OceanGate, на борту якого перебували виконавчий директор OceanGate Стоктон Раш, мільярдер і дослідник Хеміш Гардінг, бізнесмен Шахзада Давуд і його син Сулеман, а також дослідник Поль-Анрі Наржоле. Ось що повідомив CBS:

Уламки "Титаніка" лежать на дні океану на глибині близько 3810 метрів від поверхні, а дві основні частини знаходяться на відстані 790 метрів одна від одної."

Катастрофа "Титана"

Нагадаємо, 18 червня 2023 року батискаф "Титан", який здійснював занурення до уламків "Титаніка", вибухнув унаслідок інженерних помилок. За даними аналізу, корпус батискафа не витримав тиску води.

Уламки батискафа "Титан" разом із рештками пасажирів доправили в Сент-Джонс, Ньюфаундленд, - для аналізу і розслідування вибуху. Науковці зобов'язалися зрозуміти чинники, які призвели до катастрофи "Титана", і допомогти запобігти повторенню подібної трагедії.

Вас також можуть зацікавити новини: