Україна проводитиме децентралізацію за французьким шаблоном - Зубко

11:14, 23 квітня 2015
Децентралізація
241 0

В рамках візиту Порошенка до Франції, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко провів зустріч із міністром децентралізації та державної служби Маріліз Лебраншу.

Зубко провів зустріч із міністром децентралізації Маріліз Лебраншу

Про це повідомляє прес-служба міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«Ми обговорили питання залучення досвіду Французької Республіки в питаннях децентралізації. Залучатимемо експертні групи у питаннях реалізації реформи децентралізації», - повідомив Зубко.

«Ми зацікавлені у вивчені досвіду Франції по створенню законів щодо служби у органах місцевого самоуправління», - наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він зазначив, що в українському парламенті розглядаються два урядових законопроекти- про державну службу та про службу в органах місцевого самоуправління. «Дуже важливо аби люди, які працюватимуть в органах місцевого самоуправління, в умовах децентралізації були висококваліфікованими, відповідали вимогам нового законодавства. Тому необхідно проводити підготовку таких людей», - підкреслив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що в травні Францію відвідає група українських спеціалістів, які будуть проводити реформу у Національній академії державного управління. «Метою цього реформування стане створення окремого напрямку роботи академії з підготовки службовців органів місцевого самоуправління. Наші експерти відвідають міністерства та заклади освіти Франції», - розповів він.

Читайте такожБюджетна децентралізація дозволила наповнити місцеві бюджети - депутат

«Україна потребує кваліфікованих кадрів, які активно працюватимуть у територіальних органах управління. Ми обговорили з колегою також можливість спільної роботи над програмою по підготовці таких службовців», - додав Зубко.

За його словами, також досягнуто домовленість, що представники одного великого промислового міста, одного середнього обласного центру та міста районного значення з України відвідають Францію для вивчення досвіду місцевого самоуправління.

Зубко повідомив, що очікується візит Маріліз Лебраншу в Україну в червні.

Крім того, віце-прем’єр-міністр України провів зустріч з міністром екології, сталого розвитку та енергетики Сеголен Руаяль та обговорив питання запровадження енергоефективних заходів, проблему скорочення кількості шкідливих викидів в навколишнє середовище. Сеголен Руаяль запропонувала консультативну допомогу свого відомства у питаннях фіскальної політики енергоефективності - як мотивувати людей вкладати кошти в енергоефективні заходи. Сторони також обговорили можливість реалізації в Україні кількох пілотних проектів за допомогою французьких енергосервісних компаній.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter