Бджоли і метелики-монархи-найкраще ілюструють проблеми і занепад комах \ фото REUTERS

Зміна клімату, інсектициди, гербіциди, забруднення, інвазивні види та зміни в сільському господарстві та землекористуванні призводять до того, що Земля щорічно втрачає до 2% комах.

Читайте такожПестициди "вбивають" мозок малюків бджіл – науковціПроблема, яку іноді називають апокаліпсисом комах, схожа на головоломку. І вчені кажуть, що у них досі немає всіх частин, тому їм складно усвідомити масштаби і змусити світ помітити і щось зробити, передає ТСН з посиланням на New Yotk Post.

Ентомолог з Університету Коннектикуту Девід Вагнер сказав, що вченим необхідно з'ясувати, наскільки більша втрата комах, ніж інших видів.

"Є причина для великого занепокоєння, — додав він, - тому що вони є метою "атаки" із застосуванням інсектицидів, гербіцидів і світлового забруднення".

Співавтор і ентомолог Університету Іллінойсу Мей Беренбаум, володарка Національної медалі науки, сказала: "скорочення чисельності комах можна порівняти зі зміною клімату 30 років тому".

Положення ускладнюється тим, що в багатьох випадках люди ненавидять комах, хоча вони запилюють продукти харчування в світі і мають вирішальне значення для харчового ланцюга.

За словами Вагнера, комахи "є тією тканиною, з якої побудовані Мати-природа і дерево життя".

За його словами, два добре відомих види - бджоли і метелики-монархи-найкраще ілюструють проблеми і занепад комах. Кількість медоносних бджіл різко скоротилася через хворобу, паразитів, інсектициди, гербіциди і відсутність їжі.

За словами Вагнера, більш суха погода на заході США, викликана зміною клімату, означає, що метеликам дістанеться менше молочаю. А зміни в американському сільському господарстві, коли прибирають бур'яни і квіти, позбавляють бджіл можливості отримання нектару.

Але хороша новина полягає в тому, що, крім зміни клімату, люди можуть багато чого зробити, щоб зупинити скорочення кількості комах, якщо вони зрозуміють, що це глобальна проблема, яку потрібно вирішувати знизу.

Інші новини екології

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram