Німеччина планує виділити близько 18 млн євро на новий саркофаг на ЧАЕС

01:12, 18 березня 2015
Ядерні відходи
275 0

 Уряд Німеччини має намір виділити додатково близько 18 мільйонів євро на зведення нового саркофага над зруйнованим реактором Чорнобильської атомної електростанції

ЧАЭС

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на агентство dpa.

Воно посилається на проект бюджету міністерства охорони навколишнього середовища, оприлюднений у вівторок, 17 березня. Проект бюджету підготувало міністерство фінансів Німеччини. В проекті документа зазначається також, що упродовж наступних чотирьох років - з 2016 по 2019 рік - Німеччина надаватиме щорічно 4,5 мільйона євро на роботи з санації на електростанції.

Читайте такожЄБРР схвалив виділення €350 млн на новий саркофаг у Чорнобилі

У повідомленні агентства нагадується, що у 1997 році країни ”великої сімки” (G7) дійшли згоди щодо створення фонду для фінансування будівництва саркофага над четвертим блоком Чорнобильської АЕС. Однак оскільки для зведення саркофага у фонді бракує сотень мільйонів євро, то Німеччина - в рамках головування в G7 - має намір таким чином підштовхнути збирання необхідних грошей. 

Цього тижня держсекретар міністерства охорони навколишнього середовища Німеччини Йохен Флясбарт планує відвідати Чорнобиль, аби на місці отримати уявлення про стан справ на станції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter