В Ісландії найчистіше повітря \ Фото en.wikipedia.org

Greenpeace і компанія-розробник комп'ютерного забезпечення AirVisual опублікували спільний рейтинг, в якому назвали країни з найчистішим повітрям.

Читайте такожНазвані найбільш екологічні країни світу: Україна лідирує серед пострадянських держав

Рейтинг розміщено на офіційному сайті AirVisual. Так, за даними дослідження, на першому місці в рейтингу країн з найбільш чистим повітрям на планеті виявилася Ісландія.

Крім неї до п'ятірки лідерів також увійшли Фінляндія, Австралія, Естонія та Швеція. За ними слідують Норвегія, Нова Зеландія, Канада, США, а замикає десятку країн з найчистішим повітрям Португалія.

Україна опинилася на 49-му місці в рейтингу.

При цьому найбрудніше повітря на планеті було зафіксовано в Бангладеш, Пакистані і Індії. Також до п'ятірки увійшли Афганістан і Бахрейн. За ними слідують Монголія, Кувейт, Непал, ОАЕ, а замикає десятку Нігерія.

Крім цього, в рейтингу називаються міста з найгрязнішим повітрям. Серед 15 міст - 12 індійських. На першому місці Гуруграм, на другому Газіабад, а на третьому пакистанський Фейсалабад. Жодне українське місто в цей рейтинг не потрапило.

Відзначається, що в дослідженні аналітики порівнювали чистоту повітря в 73 країнах. Головним фактором аналізу були мікрочастинки пилу - один з найбільш небезпечних для людини видів забруднення повітря, оскільки через маленький розмір вони здатні проникати вглиб дихальних шляхів і здатні спровокувати навіть онкологію.