этот материал доступен на русском

Україна в червні не імпортувала ядерного палива

16:22, 21 серпня 2018
Енергетика
197 0
Ілюстрація REUTERS

Україна в червні не імпортувала тепловиділяючі збірки, які служать паливом для атомних електростанцій, повідомляє Державна служба статистики.

Читайте такожКабмін затвердив ТЕО добудови двох блоків Хмельницької АЕС вартістю 72 мільярди

При цьому, за даними Держстату, в 2018 році Україна імпортувала ядерного палива на загальну суму 213,5 млн дол.

Зокрема, в Росії було закуплено 123,8 тонни ядерного палива на суму 138,65 млн дол. (у загальній структурі закупівель частка російського палива становила 64,9%), а у Швеції – 104,9 тонни вартістю 74,87 млн дол. Частка поставок зі Швеції становила 35,1%.

Як повідомляв УНІАН, у рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного джерела – російської компанії «ТВЕЛ» - держкомпанія «Енергоатом» у квітні 2014 року уклала договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції.

У січні 2018 року «Енергоатом» і Westinghouse продовжили термін дії договору про постачання до 2025 року. На сьогоднішній день шведське паливо експлуатується на Запорізькій та Южно-Української АЕС.

У грудні 2017 року міністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що Україна в 2018 році скоротить частку імпорту з Росії ядерного палива для атомних електростанцій з 60% до 45% від загального балансу споживання.

Довідка УНІАН. Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.

За встановленою потужністю ядерних енергоблоків Україна займає сьоме місце у світі. Всі реактори типу ВВЕР. В Україні діє 4 атомних електростанції з 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС, з 6 реакторами загальною потужністю 6000 МВт є найбільшою в Європі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter