Ілюстрація / REUTERS

Міністри нафтової промисловості 24 країн, на зустрічі в п'ятницю, 6 грудня, у Відні домовилися з 1 січня 2020 року скоротити обсяг видобутку нафти ще на 500 тисяч барелів на добу.

Таким чином, передає dw.com, організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) і 10 держав-партнерів (ОПЕК+) роблять ставку на подальше скорочення виробництва нафти.

Експерти не впевнені в прогнозах, до яких наслідків може призвести додаткове скорочення світового нафтовидобутку на 0,5 відсотка. Найімовірніше, воно викличе нове підвищення цін на нафту і бензин.

Читайте такожРодовище Brent, що дало назву сорту нафти, вичерпається у 2020 році - WSJ

Водночас Міжнародне енергетичне агентство нещодавно прогнозувало, що в першому півріччі 2020 року потреби світового співтовариства в нафті, виробленій країнами ОПЕК, помітно знизяться.

Після звістки про рішення ОПЕК+ світові ціни на нафту різко підскочили. У другій половині дня 6 грудня нафта марки Brent торгувалася по 64,70 доларів за барель (плюс 1,35 долара проти цін 5 грудня), а нафта марки West Texas - за 59,54 долара за барель (плюс 1,08 долара).

Нагадаємо, в ОПЕК прогнозують "велике зростання у довгостроковому попиті на нафтогаз". Генсек ОПЕК Мохаммед Баркіндо припустив, що попит зросте на 112 мільйонів барелів на добу до 2040 року.