этот материал доступен на русском

Мін'юст узаконив касові апарати в смартфоні

00:40, 09 липня 2020
Фінанси
1860 0
Мін'юст узаконив касові апарати в смартфоні / фото ua.depositphotos.com

Міністерством юстиції зареєстровано наказ Мінфіну про порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також наказ про затвердження форм і змісту розрахункових документів.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України, безкоштовний додаток для програмного реєстратора розрахункових операцій буде доступно для повноцінного використання всіма охочими.

"Зокрема, наказом від 23 червня 2020 року №317 безпосередньо затверджено порядки реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО); визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн.

Другим наказом від 18 червня 2020 року № 306: вдосконалено форму і зміст розрахункових документів, що РРО та/або ПРРО; затверджено нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів; забезпечено можливість зазначення штрихкодів товарів.

В тому числі зміни торкнулись Порядків щодо реєстрації РРО та книг обліку розрахункових операцій, зокрема щодо можливості створення документів у паперовій та/або електронній формі", - повідомили в Мінфіні.

Запуск фіскального додатку для програмного РРО запланований вже на 1 серпня 2020 року.

Крім того, використання реєстратора розрахункових операцій стане обов'язковим для певних видів діяльності II-IV груп фізичних осіб-підприємців. Це станеться вже 1 січня 2021 року.

Зазначається, що запровадження програмного РРО передбачено Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" № 128- IX від 20 вересня 2019 року.

Читайте такожВ Україні завершують програму касових апаратів в смартфоні

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 20 вересня 2019 року прийняла закон, що дозволяє використовувати програмні РРО поряд з традиційними, а також зобов'язує фізосіб-підприємців 2-4 категорії використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). При цьому введення програмних РРО не стосуватиметься фізичних осіб, а також фізосіб-підприємців (ФОПів), які знаходяться на першій групі оподаткування.

Також Рада прийняла закон щодо детінізації розрахункових операцій, передбачає впровадження механізму так званого "кешбеку" - компенсації вартості покупки понад 850 грн покупцям у разі встановлення порушення продавцем порядку проведення розрахунків.

У березні цього року Рада прийняла закон про послаблення низки норм податкового законодавства з метою підтримки платників податків на період карантину, запровадженого з метою протидії поширенню коронавірусу COVID - 19, який зокрема передбачає відстрочку обов'язкового впровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для всіх платників єдиного податку на 2-4 групах до 1 квітня 2021 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter