Тепер для розмитнення "євробляхи" вимагатимуть техпаспорт / фото УНІАН

В Україні змінили правила для розмитнення "євроблях". Замість екологічного сертифіката при розмитненні будуть приймати техпаспорт. Крім того, вже з 22 лютого ставки для тих, хто вже давно їздить на "єврономерах", зростуть удвічі.

Читайте такожВ Україні відкрили гарячу лінію для "євробляхарів"

Про це повідомляє Obozrevatel.

"Так, на даний момент українці вже сплатили за розмитнення близько 5 мільярдів гривень. Всі ці гроші направили до Пенсійного фонду України. Вони, зокрема, підуть на березневе осучаснення пенсій", - йдеться в повідомленні.

Розмитнити автомобіль можна буде і після 22 лютого. Але заплатити доведеться більше. Так, якщо ви щойно завезли авто на єврономерах, то пільговим акцизом (зі знижкою в 50%) можете скористатися, якщо оформите транспортний засіб не пізніше, ніж за 90 днів. А якщо автомобіль з вами вже багато років, то скористатися такою пільгою можна до 22 лютого. Правда, парламентарії розглядають можливість цей період продовжити, але поки це лише пропозиція.

Юрист Олександр Плахотник впевнений: всі, хто хотіли оформити авто, вже це зробили. Багато часу на це не потрібно. Більше того, якщо раніше не було можливості легалізувати авто через відсутність екологічного сертифіката, то зараз правила спростили – потрібно мати технічний паспорт.

Як повідомляв УНІАН, раніше Фіскальна служба попередила власників авто на єврономерах, що з кінця травня поточного року штрафні санкції, які будуть до них застосовуватися, зростуть до 170 тисяч гривень, а в окремих випадках передбачається можливість конфіскації таких авто.