этот материал доступен на русском

В Україні оновили перелік протипоказань до щеплень

16:20, 29 листопада 2019
Країна
6659 0
Ілюстрація REUTERS

Міністерством юстиції зареєстровано наказ Міністерства охорони здоров'я з оновленим переліком медичних протипоказань та застережень до Календаря профілактичних щеплень.

Як повідомили у прес-службі МОЗ, це дасть змогу гармонізувати українське законодавство з порадами Національної технічної групи експертів з питань імунізації, що базуються на рекомендаціях ВООЗ.

У МОЗ зауважують, що до затвердженого переліку не додавали нових протипоказань. «Покращення опису процедури щеплення допоможе лікарю точно визначати абсолютні протипоказання та свої дії у конкретних ситуаціях», - наголошують у відомстві.

Читайте такожПрем'єр доручив головам ОДА перевірити, як зберігаються вакцини у їхніх областях

Як зазначається, тепер протипоказання для людей із можливою алергічною реакцією на компоненти вакцини класифіковані відповідно до можливих алергенів: яєчного білка, дріжджів, желатину, лактози та латексу.

«Протипоказання для людей із первинним імунодефіцитом були розділені за типами імунодефіциту. Окремо виділили рекомендації для вакцинування людей, які живуть поруч з людиною, яка має важку імуносупресію, імунодефіцит. До прикладу, люди з імунодефіцитом повинні уникати підгузків малюка, якого вакцинували ротавірусною вакциною протягом 4 тижнів. Для людей із ВІЛ-інфекцією описали застереження для кожної вакцини», - пояснили в МОЗ.

Також рекомендується щеплюватись вагітним або жінкам, які планують вагітність, від грипу протягом сезону грипу. Немовлята, які контактують з вагітними, можуть бути щеплені ротавірусною вакциною так само, як і інші малюки, котрі не мають таких контактів.

Окремо описане питання вакцинації у період лактації. Щеплення жінкам, які годують немовля, інактивованими вакцинами або вакцинами, що містять живий вірус, не впливає на безпеку жінки чи дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter