этот материал доступен на русском

Втрата лише 16 хвилин сну негативно позначається на роботі - вчені

18:37, 25 квітня 2019
Зарубіжні новини
2195 0
Ілюстрація REUTERS

Дослідники з Університету Південної Флориди вкотре підтвердили, наскільки небезпечним є навіть невеликий за обсягом дефіцит сну. Якщо люди недоотримують всього 16 хвилин сну, то це вже негативно впливає на їхню працездатність на наступний день, як продемонстрували спостереження.

Читайте такожЗ'єднання ясувалося, чому небезпечно відмовлятися від обідньої перерви

Зокрема, у таких людей відзначаються проблеми з концентрацією, вони набагато легше відволікаються на сторонні питання, коли вирішують ті чи інші завдання. Крім того, їхній рівень стресу зростає сильніше, ніж у тих колег, які висипаються, а це також погано впливає на продуктивність, пише MedikForum.

Автори дослідження вважають, що роботодавцям буде вигідно розвантажувати своїх співробітників і давати їм можливість витрачати більше часу на сон, оскільки в цьому випадку продуктивність праці зросте, й доходи компанії збільшаться. На жаль, багато роботодавців такого зв'язку не бачать, або вона здається їм непрямою, оскільки статистика показує, що все більша кількість великих корпорацій практикують регулярні аврали і перепрацювання. А страх безробіття змушує людей витрачати на виконання своїх обов'язків дедалі більше часу.

Раніше наукові дослідження показали, що дефіцит сну загрожує прискореним старінням, хронічним рівнем стресу, підвищеним ризиком деяких пухлин і серцево-судинних хвороб. Крім того, люди, які страждають від дефіциту сну, більш дратівливі, вони припускаються більшої кількості помилок.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter