НБУ розпочав ліквідацію банку «Європейський»

00:01, 22 серпня 2009
Харьків
1 0

З 21 серпня припинено повноваження тимчасових адміністраторів

Харків. 22 серпня. УНІАН. Правління Національного банку України (НБУ) з 21 серпня відкликало банківські ліцензії і розпочало процедуру ліквідації АКБ «Європейський» і ВАТ «Національний стандарт». Про це повідомляється на сайті НБУ.

За інформацією Нацбанку, ліквідатором ВАТ «Національний стандарт» призначено незалежного експерта Юрія ЖУРБУСА, АКБ «Європейський» – Ігоря ЄВСЕЄНКА.

Також повідомляється, що з 21 серпня припинені повноваження тимчасових адміністраторів, правління, наглядової ради і загальних зборів акціонерів банків.

Як повідомляв УНІАН, 15 травня Національний банк України ввів тимчасові адміністрації у ВАТ КБ «Національний стандарт» (тимчасовим адміністратором було призначено Георгія ШУШПАНОВА) і в АКБ «Європейський» (тимчасовий адміністратор - Роман КУДРИЦЬКИЙ).

Тимчасові адміністрації в обох банках введено терміном на один рік.

У вказаних банках також введено з 15 травня 2009 року мораторій на задоволення вимог кредиторів терміном на шість місяців.

АКБ «Європейський» зареєстровано Національним банком України 3 березня 1993 року (Від початку утворення й до останнього часу центральний офіс банку перебував у Харкові – УНІАН). Банк«Європейський» за підсумками першого півріччя 2009 року зазнав збитків 141,411 млн. грн. порівняно з прибутком 5,011 млн. грн. роком раніше.

ВАТ Комерційний банк «Національний стандарт» (м. Київ) став правонаступником ВАТ КБ «Славутич», який працював на фінансовому ринку з 1992 року.

Перше півріччя 2009 року банк закінчив зі збитками 227,074 млн. грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter