Франція зареєструвала законопроект про Голодомор

09:22, 23 жовтня 2007
Харьків
0 0

А в Харкові сьогодні обговорять проблему вшанування жерв Голодомору

Французька національна асамблея зареєструвала законопроект про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі, зазначивши, що якщо законодавча ініціатива швидко назбирає на свою підтримку 100 підписів, пропозицію буде розглянуто в найближчі терміни.

Законопроект про визнання українського геноциду запропонований депутатом від Півночі Крістіаном ВАНЕТОМ. Торік він також виступив з аналогічною законодавчою ініціативою, але через підготовку до парламентських виборів, які відбулися у Франції в червні цього року, проект не встигли розглянути.

Нинішня законодавча ініціатива приурочена до 75-ї річниці Голодомору. Французький депутат правої політичної орієнтації вважає, що усі геноцидні злочини, скоєні упродовж ХХ століття, мусять бути офіційно засудженими.

За два дні, що минули з моменту реєстрації проекту, документ здобув близько двох десятків прихильників.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні до Харкова прибуває Президент України Віктор ЮЩЕНКО, який візьме участь у засіданні координаційної ради, присвяченому 75-й річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років. Очікується, що одним з питань, яке гостро обговорюватиметься на нараді, стане проблема спорудження Меморіалу пам`яті жертв Голодомору у столиці Слобожаншини, яка виникла після того, як влада Харкова  відмовилася виділяти землю під Меморіал у місті і оголосила, що найкраще його розмістити десь на теиторії області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter