Що зробити на городі в березні / фото ua.depositphotos.com

Березень - дуже відповідальний місяць для власників ділянки. У цей період закладається основа майбутнього врожаю. Дачники активно готуються до посівного сезону - купують, загартовують та пророщують насіння, висаджують розсаду овочів, перекопують та удобрюють ґрунт. Садівники обробляють та білять дерева, а також висаджують молоді саджанці. Ми склали докладний список занять на ділянці у березні, щоб усе встигнути і нічого не проґавити.

Затримайте сніг на грядках

Ця порада навряд чи стане вам у нагоді, адже зима в Україні цього року була теплою і малосніжною. Але якщо сніг ще випаде - проведіть снігозатримання на ділянці. Для цього накидайте на майбутні грядки сніг гіркою, щоб він довше танув. Такий покрив дуже корисний для ґрунту. При цьому від кущів та дерев сніг навпаки варто відгрібти якнайдалі, щоб не мерзло коріння.

Відео дня

Огляньте та обріжте дерева

Протягом березня обходьте та огляньте дерева в саду. Після зими на них можуть залишитися морозобоїни, які потрібно залікувати. Не забудьте обрізати хворі, пошкоджені та відмерлі гілки до першої здорової бруньки. Найбільше уваги вимагають молоді саджанці. Ягідні чагарники та виноград у березні потребують санітарної обрізки.

Побіліть дерева

Садівники досі сперечаються про те, чи потрібно білити дерева. Немає єдиної думки про користь цієї процедури, але якщо ви хочете зайнятися цим, то починайте в березні. Побілка дерев навесні проводиться для захисту від шкідників, перепадів температур і сонячних опіків. Для виготовлення побілки найчастіше беруть вапно.

Посадіть нові дерева

Молоді саджанці дерев і кущів починають висаджувати у другій половині березня, коли ґрунт достатньо прогрівається. У перший весняний місяць висаджують абрикоси, сливи, яблуні, ранні груші, вишні та черешні, бузок, жасмин, волоський горіх.

Перед посадкою переконайтеся, що на саджанці ще не набухли бруньки - інакше він не встигне прижитися. Також не забувайте, що дерева з перехресним запиленням (наприклад, обліпиху) висаджують парами, а не поодинці.

Обробіть сад від шкідників

У березні починають прокидатися від зимової сплячки комахи шкідники. Коли температура повітря не опускатиметься нижче +5°, обробіть сад універсальними інсектицидами. Обов'язково зробіть це до набухання квіткових бруньок. Полуницю і ягідні чагарники можна полити гарячою (70°) водою.

Повісьте шпаківні

Птахи - головні помічники садівників. Вони харчуються комахами-шкідниками та їхніми личинками. Це бажані гості у будь-якому саду. Щоб вони частіше відвідували вашу ділянку, розвісьте кілька годівниць із зерном. Раніше ми писали, що покласти у годівницю для птахів.

Що потрібно зробити на городі в березні / фото depositphotos.com

Посадіть розсаду

Головне завдання для дачників на березень – висадити розсаду овочів. На початку місяця на розсаду сіють:

В середині і в кінці місяця можна посадити на розсаду:

Також ми писали, коли сіяти огірки на розсаду. Дата їхнього посіву залежить від сорту овоча.

Пікіруйте саджанці

Після висадки розсади за нею потрібно правильно доглядати. Почитайте про особливості догляду кожного виду рослини. Після появи кількох листочків пересадіть молоді саджанці в окремі ємності, щоб їм не було тісно. Це особливо стосується томатів та баклажанів.

Підготуйте грядки до посадок

Щоб майбутні посіви добре прижилися на городі і дали багатий урожай, грядки потрібно заздалегідь удобрити. Чим посипати грядки навесні - залежить від того, що ви на них посадите. Капуста і кабачки люблять компост, а огірки і баклажани будуть раді перегною.

Підготуйте картоплю до посадки

Власники картопляних ділянок у березні відбирають найкращі бульби, які підуть на посадку. Насіннєву картоплю рекомендується проростити, щоб на ній з'явилися білі паростки. Раніше ми писали, як проростити картоплю та в чому переваги цієї процедури.

Посадіть овочі та квіти у відкритий грунт

Для більшості рослин у березні ще занадто холодно. Але деякі овочі і квіти вже можна садити на ділянці. Раніше ми писали, що посадити в березні у відкритий грунт. Серед овочів це редиска, рання морква, горох, буряк і зелень. Серед квітів - левиний зів, дзвіночки, ехінацея, азаріна, петунія, однорічні айстри.

Вас також можуть зацікавити новини: