Очікується, що пил з пустелі Сахара швидко полишить територію України / колаж УНІАН, фото Олена Денисюк, Херсонський гідрометцентр

В Українському гідрометеорологічному центрі повідомили, коли пил з Сахари відступить з України. Про це повідомляє Укргідрометцентр у соціальній мережі Facebook.

Зокрема, пил із Сахари, який вчора спостерігався у Греції, сьогодні дістався території України.

Як зазначили синоптики, на супутниковому зображенні, де пил позначено рожевим кольором, він чітко прослідковується над південними та центральними районами та поширюється на північ.

До України знову прийшов пил з Сахари / фото Укргідрометцентр

"Оскільки на більшій частині території країни погоду визначають циклон та вологі повітряні маси, це сприятиме перехопленню частинок пилу краплями води у хмарах та опадах. Тому цей пил швидше вимиватиметься з атмосфери, втім в деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватий відтінок, а самі дощові краплі, що випадатимуть, міститимуть цей пил і не будуть кришталево чистими", - йдеться у повідомленні.

При цьому, цей пил швидко полишить територію України.

"Пил залишатиметься в атмосфері над Україною аж до п'ятниці і з п'ятниці на суботу відступить на схід та атмосфера очиститься", - сказано у повідомленні.

Пил з Сахари знову дістався України - подробиці

Як повідомляє Херсонський обласний центр з гідрометеорології у соціальній мережі Facebook, вночі та вранці 24 квітня 2024 року на території міста Херсон, на Агрометеорологічній станції Херсон зафіксовано пил та пісок з Сахари.

"Активний циклон з південно-західної Европи висотними потоками приніс пил та пісок, які при випадінні зливового дощу залишили слід на поверхнях предметів, рослинах", - сказано у повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, у Миколаєві після дощу вулиці та автівки також вкрилися шаром жовтого пилу. Фотознімки природного явища публікують городяни в соцмережах. Багато хто задається питанням, чи не небезпечно це. Однак синоптики  кажуть, що перевищення гранично допустимих концентрацій завислих речовин не зафіксовано.

Вас також можуть зацікавити новини: