САП повідомила про підозру Труханову в декларуванні недостовірної інформації / фото УНІАН

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову за ст. 366-1 Кримінального кодексу у декларуванні недостовірної інформації.

Про це УНІАН повідомила прес-секретар Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

«В ході слідчих дій у понеділок Труханову повідомили про підозру за ст.366-1 Кримінального кодексу України за фактом декларування недостовірної інформації», - сказала вона.

У САП зауважили, що підозру Труханову вручив особисто керівник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Своєю чергою, у повідомленні прес-служби НАБУ йдеться про те, що слідство встановило, що мер Одеси не вніс до декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, відомості про майно та доходи, власником яких є особа, з якою посадовець пов'язаний спільним побутом, має взаємні права та обов'язки. З цією особою підозрюваний перебував в офіційному шлюбі з 1985 по 1997 роки, має двох спільних дітей, одна з яких народилась у 2000 році, тобто після офіційного розірвання шлюбу.

«Незадеклароване таке майно: квартира, два паркомісця, елінг, дача, нежитлова нерухомість, дві автівки, частки у низці суб'єктів господарювання, проценти за вкладами у банках», - відзначили в бюро.

Читайте такожСуд дозволив Труханову виїжджати за кордон

Загалом, за даними НАБУ, до декларації 2015 року мер Одеси не вніс статки на загальну суму 32,48 млн грн, до декларації 2016 року - на 18,81 млн грн. Розмір незадекларованих статків визначено на підставі експертиз, проведених в межах досудого розслідування.

Як повідомляв УНІАН, 6 березня стало відомо, що НАБУ закрило кримінальне провадження стосовно Труханова, відкрите за визнаною неконституційною статтею про незаконне збагачення.

Труханов та інші посадові особи звинувачуються у заволодінні коштами міського бюджету при купівлі міськрадою за свідомо завищеною вартістю будівлі, яка раніше входила у цілісний майновий комплекс збанкрутілого заводу «Краян».

За даними слідства, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала за 185 млн грн будівля заводу у приватної компанії, яка на початку того самого року заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 млн грн.

14 листопада 2018 року Малиновський райсуд Одеси почав розглядати справу по суті. На лаві підсудних - Труханов, віце-мер Павло Вугельман, голова постійної комісії з комунальної власності міськради Василь Шкрябай, голова муніципального департаменту комунальної власності Олексій Спектор і його заступник Володимир Радіонов, директори ТОВ «Девелопмент еліт» (продавець адмінбудівлі) Петро Загодиренко, ТОВ «Valton Group» Ігор Кравченко і підприємства «Брокбізнесконсалт» (оцінювач) Галина Боданова.

Всього в ході судового розгляду планувалося допитати понад 110 свідків.

12 лютого 2019 року суд завершив дослідження письмових доказів.