этот материал доступен на русском

Зеленський у Канаді: повернення Криму та мир на Донбасі – це запорука спокійного сну в Європі

11:17, 03 липня 2019
Політика
1324 0
Володимир Зеленський / REUTERS

Як йдеться у повідомленні на сайті глави Української держави, про це він заявив на Конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Торонто.

Читайте такожЗеленський пообіцяв спростити візовий режим із Канадою

«Повернення наших територій, полонених, настання миру – це найголовніше. Це перше, що має забезпечити держава, яка орієнтована на громадянина», – сказав президент.

«І тут нам не обійтися без вашої підтримки», – наголосив Зеленський, звертаючись до учасників Конференції.

За його словами, перед Україною стоять ще два великих виклики. Перший виклик – економічний. За попередніми оцінками, для відновлення Донбасу потрібно понад 10 мільярдів євро, додав Зеленський.

«Восени цього року ми проведемо відповідний форум у Маріуполі, на який запрошуємо іноземних інвесторів, що зацікавлені фінансувати в інфраструктурні та гуманітарні проекти на Донбасі», – повідомив глава держави.

Також президент сказав, що другий виклик – інформаційний. Він акцентував увагу на тому, що Україна має повертати не лише свої території, а й своїх людей.

«Вони не мусять втрачати зв’язок із Україною. Це наші громадяни. І сьогодні їм страшно. Вони мають український паспорт, їм дають «паспорти» «ЛНР» та «ДНР», а тепер пропонують ще й російські. Страшно, бо їх намагаються спантеличити в питанні «Хто ми?» Вони – українці. Якою б мовою вони не спілкувалися. І ми повинні усвідомити це усією країною, якщо справді хочемо їхнього повернення. Очевидно, що це найскладніше питання, яке постало перед Україною. Ми ніколи не втомимось повторювати: Донбас і Крим – це Україна», – наголосив президент.

За словами Зеленського, те, що Донбас і Крим – Україна, має, нарешті, почути й усвідомити керівництво Росії.

«Цілий світ повинен казати це на весь голос. Не втомлюючись. Це потрібно не тільки Україні, це потрібно і вам. Бо повернення Криму та мир на Донбасі – це запорука спокійного сну і в Європі, і у світі. Пам’ятайте про це тоді, коли наступного разу будете обговорювати питання санкцій», – сказав глава держави, звертаючись до учасників Конференції.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter