этот материал доступен на русском

В уряді не бачать проблем у висновку Венеціанської комісії про мовний закон

12:52, 10 грудня 2019
Політика
650 0
У Кабміні нагадали, що ВК погодилася з правом України на захист і популяризацію державної мови \ фото УНІАН

Читайте також"Не витримує балансу": Венеціанська комісія знайшла недоліки в українському мовному законі

Як передає кореспондент УНІАН, про це уповноважений із захисту державної мови Тетяна Монахова і перший заступник міністра культури, молоді та спорту Анатолій Максимчук повідомили сьогодні на прес-конференції.

«Комісія погодилася з правом України на захист і популяризацію своєї державної мови. Вони відзначають як позитив, що в цьому законі закладена можливість будь-якому громадянину вивчити державну мову. Але там є і рекомендації, до яких Україна, певною мірою, дослухається. Зокрема, готується закон про нацменшини, де всі побажання будуть прийняті до розгляду», - сказала Монахова.

Своєю чергою перший заступник міністра зазначив, що ВК хоче отримати додаткове обгрунтування, є поділ на мови корінних народів, мови європейських країн та інші мови нацменшин.

«Вони не заперечують цього, але попросили додаткового обгрунтування, тому це питання діалогу», - сказав Максимчук.

Як повідомляв УНІАН, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» набув чинності 16 липня.

Закон передбачає, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. При цьому особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд з державною мовою, мовою відповідної національної меншини України.

6 грудня ВК оприлюднила висновок щодо мовного закону. Згідно з документом, закон не встановлює належного балансу між українською і мовами меншин. Комісія закликала українську владу відтермінувати втілення положень мовного закону до ухвалення закону про національні меншини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter