У Великобританії відреагували на гучний скандал / УНІАН

В уряді Великобританії прокоментували ситуацію із появою в переліку екстремістської символіки українського тризубу.

Заява речника уряду опублікована на сторінці посольства Великобританії у Facebook.

"Ми усвідомлюємо й шкодуємо через образу, заподіяну появою українського Тризуба в "наочному посібнику" британської поліції. Як уже заявляли в поліції, в цьому документі чітко зазначено, що багато символів, наведених у ньому, не становить інтерес у боротьбі з тероризмом", - йдеться у тексті заяви.

Зазначається, що влада Великобританії глибоко поважає символи української державності і визнає, що тризуб як головний елемент Державного Герба України має конституційне, історичне та культурне значення для народу України.

"Велика Британія залишається на позиціях повної підтримки незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Ми сподіваємось на поглиблення наших двосторонніх відносин у прийдешні роки", - заявили британські урядовці.

Читайте такожМЗС відреагувало на появу українського тризубу в переліку екстремістської символіки поліції Британії

Як повідомляв УНІАН, посольство України у Великій Британії висловило обурення через британський "посібник протидії екстремізму", де український тризуб фігурує у переліку екстремістської символіки.

Посібник з екстремізму, підготовлений британськими правоохоронцями, був оприлюднений виданням Guardian 17 січня. Окрім тризубу там фігурує й символіка українського батальйону "Азов".

Журналісти звернули увагу, що посібник містить не лише символіку лівих і правих рухів, але й символіку організацій захисту довкілля (зокрема - Greenpeace) та зоозахисних рухів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram