этот материал доступен на русском

Не тільки питання Росії: Україна буде порушувати нові теми в ПАРЄ

13:52, 21 січня 2020
Політика
475 0
Candice Imbert

Голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Єлизавета Ясько заявила, що крім питання антиросійських санкцій нові делегати порушуватимуть у Генасамблеї Ради Європи питання активізму, гендерної рівності й екології.

Про це Ясько розповіла в інтерв’ю Новому времени.

За її словами, на січневій сесії українська делегація готується виступити з позитивною проактивною позицією, а також оскаржуватиме повноваження Росії й порушуватиме проблему з дискримінацією, екологією у Європі та Україні, питання гендерної політики та діджиталізацію.

Читайте такожВерховна Рада схвалила повернення України в ПАРЄ

«Ми хочемо порушувати не тільки теми, пов’язані з антиросійськими настроями. Зрозуміло, що ми це будемо робити. Це наша національна позиція», – сказала вона, заявивши про необхідність говорити про те ж, про що говорять європейці: «Нам важливо вписатися у картину інтересів і займатися не тільки внутрішніми українськими питаннями».

На запитання, чи є таке рішення правильним, оскільки ПАРЄ є одним з головних майданчиків, де Україна може показувати світу дії Москви, Ясько відповіла стверджувально.

«Звісно, правильно. Якщо ми хочемо задавати світові тренди, ми повинні рахуватися з тим, що відбувається у світі, й мати свою думку щодо актуальних питань», – додала вона.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2014 року ПАРЄ позбавила права голосу російську делегацію і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї через анексію Криму. У зв’язку з цим Росія не платила внески до Ради Європи з червня 2017 року. Такі дії Росії чимало членів ПАРЄ і політики назвали шантажем.

25 червня 2019 року ПАРЄ прийняла резолюцію, якою скасувала чинний механізм запровадження санкцій проти делегацій. 26 червня в асамблеї підтримали резолюцію про затвердження повноважень делегації РФ без запровадження будь-яких санкцій.

На знак протесту проти такого рішення делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ достроково залишили літню сесію.

13 січня 2020 року голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Єлизавета Ясько заявила, що українська делегація має нову стратегію та конструктивну програму дій на зимову сесію ПАРЄ, що відбудеться наприкінці січня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter